Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Bilant: Ce a castigat Romania dupa cinci ani de dezvoltare a pietei imobiliare - 17 Decembrie 2009 Bilant: Ce a castigat Romania dupa cinci ani de dezvoltare a pietei imobiliare - 17 Decembrie 2009
Materiale de constructii Materiale de constructii
Vacanta de gaming perfecta cu monitorul de 144Hz oferit cadou de PC Garage Vacanta de gaming perfecta cu monitorul de 144Hz oferit cadou de PC Garage
Creditele sunt mai scumpe, depozitele mai avantajoase. Dar cum a reactionat populatia? Creditele sunt mai scumpe, depozitele mai avantajoase. Dar cum a reactionat populatia?
25 ani in productia detergentilor eficienti 25 ani in productia detergentilor eficienti
25 de panouri solare montate in curte pot furniza energie electrica pentru intreaga gospodarie 25 de panouri solare montate in curte pot furniza energie electrica pentru intreaga gospodarie

Vezi mai multe articole