Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Balonul imobiliar din Bucuresti se dezumfla Balonul imobiliar din Bucuresti se dezumfla
Electrocasnicele, scumpite illegal Electrocasnicele, scumpite illegal
Creditul de casa pentru capsunari este mai scump cu 3.000 de euro Creditul de casa pentru capsunari este mai scump cu 3.000 de euro
Peste 500 mil. euro, costul racordarii unui milion de romani la apa potabila Peste 500 mil. euro, costul racordarii unui milion de romani la apa potabila
Cum puteti scapa de aparatele vechi Cum puteti scapa de aparatele vechi
STAR STONE finalizeaza investitia de 350.000 de euro, inceputa anul trecut, si demareaza productia de confectii metalice  STAR STONE finalizeaza investitia de 350.000 de euro, inceputa anul trecut, si demareaza productia de confectii metalice

Vezi mai multe articole