Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

STUDIU: Bugetul alocat sarbatorilor de iarna este de 1.717 lei STUDIU: Bugetul alocat sarbatorilor de iarna este de 1.717 lei
Garantii materiale pentru administratori Garantii materiale pentru administratori
Cum vad consultantii piata imobiliara in 2009 - 07 Ianuarie 2009 Cum vad consultantii piata imobiliara in 2009 - 07 Ianuarie 2009
Investitii masive in Bucuresti - Proiect de 1,6 miliarde de euro Investitii masive in Bucuresti - Proiect de 1,6 miliarde de euro
REHAU ofera cursuri de specializare gratuite REHAU ofera cursuri de specializare gratuite
Curtea si terasa - locurile de joaca pentru cei mari Curtea si terasa - locurile de joaca pentru cei mari

Vezi mai multe articole