Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Scumpirea terenului scade profitul imobiliar Scumpirea terenului scade profitul imobiliar
Vile Vile
Pandemia de COVID-19 si ventilatia rezidentiala Pandemia de COVID-19 si ventilatia rezidentiala
Kingfisher lanseaza la nivel international noua gama unificata pentru solutii outdoor Kingfisher lanseaza la nivel international noua gama unificata pentru solutii outdoor
Apartamentele din complexurile rezidentiale, mai scumpe cu 10% Apartamentele din complexurile rezidentiale, mai scumpe cu 10%
Constructia cartierului Henri Coanda din Voluntari, blocata de un impostor Constructia cartierului Henri Coanda din Voluntari, blocata de un impostor

Vezi mai multe articole