Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Legi sucite de dragul obligatiilor noastre fata de UE: Piata imobiliara merge din 2010 pe propria raspundere - 15 Decembrie 2009 Legi sucite de dragul obligatiilor noastre fata de UE: Piata imobiliara merge din 2010 pe propria raspundere - 15 Decembrie 2009
Despagubiri Despagubiri
Kenwood lanseaza robotul de bucatarie Titanium Chef Kenwood lanseaza robotul de bucatarie Titanium Chef
Congresul International Imobiliar Bucuresti Congresul International Imobiliar Bucuresti
Crestere de peste 31% in constructii Crestere de peste 31% in constructii
Castelul Bran - pe locul 2 in lista Forbes a celor mai scumpe proprietati din lume Castelul Bran - pe locul 2 in lista Forbes a celor mai scumpe proprietati din lume

Vezi mai multe articole