Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

BenQ anunta EX2780Q, un monitor perfect pentru pasionatul de jocuri BenQ anunta EX2780Q, un monitor perfect pentru pasionatul de jocuri
CBRE: Piata logistica ramane stabila in fata crizei economice CBRE: Piata logistica ramane stabila in fata crizei economice
Cum au evoluat in ultimii doi ani costurile serviciilor de administrare a imobilelor Cum au evoluat in ultimii doi ani costurile serviciilor de administrare a imobilelor
Proprietarii care nu au autorizatie de construire pot fi reclamati la primarie Proprietarii care nu au autorizatie de construire pot fi reclamati la primarie
2009, anul bricolajului la romani - 03 Martie 2009 2009, anul bricolajului la romani - 03 Martie 2009
Amenzi de 3.000 de lei pentru cei de la bloc Amenzi de 3.000 de lei pentru cei de la bloc

Vezi mai multe articole