Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Obligatiuni pentru credite mai ieftine Obligatiuni pentru credite mai ieftine
AIIR 2025: 60 de Conferinte Nationale si o lectie despre continuitate AIIR 2025: 60 de Conferinte Nationale si o lectie despre continuitate
Chiriile din Romania le-au depasit pe cele din Ungaria si Cehia Chiriile din Romania le-au depasit pe cele din Ungaria si Cehia
Antreprenorii au ridicat piata materialelor de constructii Antreprenorii au ridicat piata materialelor de constructii
Decalajul preturilor la case Decalajul preturilor la case
Montarea blatului de bucatarie Montarea blatului de bucatarie

Vezi mai multe articole