Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Ceresit Suport: prima aplicatie dedicata meseriasilor si consumatorilor finali Ceresit Suport: prima aplicatie dedicata meseriasilor si consumatorilor finali
Rowenta Ultimate Protect, aliatul tau pentru seri racoroase si linistite de vara Rowenta Ultimate Protect, aliatul tau pentru seri racoroase si linistite de vara
HORNBACH a organizat „Scoala Altfel“: ateliere creative si lectii despre ecologie pentru elevi HORNBACH a organizat „Scoala Altfel“: ateliere creative si lectii despre ecologie pentru elevi
The Real Estate Event - editie inaugurala de succes The Real Estate Event - editie inaugurala de succes
Baneasa Rezidential - un oras la marginea orasului Baneasa Rezidential - un oras la marginea orasului
Inchirierile pe segmentul locuintelor de lux au scazut cu 20% - 19 August 2009 Inchirierile pe segmentul locuintelor de lux au scazut cu 20% - 19 August 2009

Vezi mai multe articole