Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Schneider Electric dezvolta in Barcelona primul sau Centru de Excelenta dedicat solutiilor inteligente pentru orase Schneider Electric dezvolta in Barcelona primul sau Centru de Excelenta dedicat solutiilor inteligente pentru orase
De unde ar putea veni relansarea pietei de centrale termice: programul Casa Verde si eliminarea subventiilor la caldura - 12 iulie 2010 De unde ar putea veni relansarea pietei de centrale termice: programul Casa Verde si eliminarea subventiilor la caldura - 12 iulie 2010
strazi strazi
noile ajutoare noile ajutoare
Capcanele ansamblurilor rezidentiale Capcanele ansamblurilor rezidentiale
Cum au evoluat in ultimii doi ani costurile serviciilor de administrare a imobilelor Cum au evoluat in ultimii doi ani costurile serviciilor de administrare a imobilelor

Vezi mai multe articole