Cladirile vechi vor primi bulina rosie in 60 de zile

08 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Primariile de sector din Bucuresti vor trebui sa aplice bulina rosie pe cladirile cu risc seismic ridicat. „A fost semnat Ordinul comun al ministerelor Transporturilor si Administratiei si va fi trimis Primariei Generale si primariilor de sector prin care acestea sint obligate ca in 60 de zile sa puna pe cladiri bulina rosie. Proprietarii se vor supara, dar ei trebuie sa stie ca sint in pericol locuind in aceste cladiri, iar cei care vor sa cumpere un imobil au dreptul sa fie informati ca locuinta este degradata“, a spus Laszlo Borbely, ministru delegat pentru Lucrari Publice. El a mentionat ca primariile care nu vor aplica bulina rosie vor fi sanctionate de prefectura.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Siguranta Populatiei – Masuri Urgente – Protectia Consumatorilor Siguranta Populatiei – Masuri Urgente – Protectia Consumatorilor
Reamenajarea caselor, oprita de austeritatea bugetara - 11 octombrie 2010 Reamenajarea caselor, oprita de austeritatea bugetara - 11 octombrie 2010
Mantor realizeaza lucrarile de consolidare a casei "Mita Biciclista" Mantor realizeaza lucrarile de consolidare a casei "Mita Biciclista"
Studiu Brico Depôt: un roman isi petrece 535 de zile din viata in baie Studiu Brico Depôt: un roman isi petrece 535 de zile din viata in baie
Cat de aproape suntem de o cadere a pietei imobiliare Cat de aproape suntem de o cadere a pietei imobiliare
Blocurile noi taie din preturile celor vechi Blocurile noi taie din preturile celor vechi

Vezi mai multe articole