on

Eficienţă energetică cu sistemele de climatizare AVI Compact

25 iunie, 2014

comenteaza trimite unui prieten printeaza

AVI Compact furnizează cele mai performante şi eficiente sisteme de climatizare pentru segmentul rezidenţial, fiind şi principalul distribuitor de echipamente Daikin în România.

Din 2014, sistemul de climatizare Ururu Sarara, marca Daikin, este disponibil la AVI Compact. Ururu Sarara este primul şi singurul sistem din lume care combină într-o singură unitate răcirea, încălzirea, purificarea aerului, ventilaţia, umidificarea, dezumidificarea cu aport de aer proaspăt.

Prin folosirea unui agent frigorific ecologic şi cu un nivel înalt de eficienţă (R32), Ururu Sarara este cel mai eficient sistem, din punct de vedere energetic, fiind clasificat în categoria A+++. O altă funcţie importantă a sistemului este curăţarea automată a filtrului, care scade consumul de energie cu până la 25%. Ururu Sarara dispune şi de senzorul “Intelligent Eye” care direcţionează fluxul de aer şi activează automat modulul economic al dispozitivului, atunci când timp de mai mult de 20 de minute nu este detectată nicio mişcare în cameră.
Datorită designului elegant, dispozitivul a primit în 2013 premiul Red Dot Design.

Sistemul Emura, marca Daikin, este recunoscut pentru tehnologia de ultimă oră şi designul elegant. Clasificat în categoria A+++ de eficienţă energetică, Emura dispune şi de senzorul “Intelligent Eye” bizonal care direcţionează fluxul de aer şi activează automat modulul economic. Sistemul funcţionează silenţios, până la 19 dB, şi are filtru foto-catalitic de purificare a aerului. Daikin Emura poate fi controlat de la distanţă cu ajutorul unei aplicaţii disponibile iOS şi Android. 

Despre AVI Compact:
AVI Compact a fost înfiinţată în 2003 şi are o echipă de 115 profesionişti, cu experienţă în domeniul instalaţiilor de încălzire şi ventilare-climatizare, având cursuri de pregătire efectuate atât în ţară, cât şi în străinătate. În 2013, au urmat cursuri de training şi dezvoltare profesională peste 50% din angajaţi.

În 2013, AVI Compact a obţinut certificarea pentru instalaţii frigorifice conform normelor europene.

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Pretul gazelor, inghetat. Autoritatile blocheaza tarifele pana in 2009 Pretul gazelor, inghetat. Autoritatile blocheaza tarifele pana in 2009
IL MITO di Giorgio Butini la Palatul Noblesse: O Expozitie de Sculptura Sub Patronajul Ambasadei Italiei IL MITO di Giorgio Butini la Palatul Noblesse: O Expozitie de Sculptura Sub Patronajul Ambasadei Italiei
Balbaiala in Guvernul Boc: Udrea introduce certificatele energetice amanate pana in 2011 de Blaga si Vladescu - 28 ianuarie 2010 Balbaiala in Guvernul Boc: Udrea introduce certificatele energetice amanate pana in 2011 de Blaga si Vladescu - 28 ianuarie 2010
Piata de bricolaj viseaza la revenire abia in 2012 Piata de bricolaj viseaza la revenire abia in 2012
Casele, asigurate obligatoriu Casele, asigurate obligatoriu
Tefal si MedLife te ajuta sa te bucuri de cele mai frumoase clipe alaturi de bebelusii tai Tefal si MedLife te ajuta sa te bucuri de cele mai frumoase clipe alaturi de bebelusii tai

Vezi mai multe articole