"Prima Casa": S-au scumpit locuintele cu doua camere - 07 Iulie 2009

07 iulie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Apartamentele de doua camere s-au scumpit usor dupa lansarea programului „Prima casa”, arata o analiza a companiei de consultanta Colliers International.
 
Specialistii spun ca guvernul nu a apucat nici macar sa-l faca functionabil, iar numai dupa anuntarea proiectului, vanzatorii de apartamente de doua camere nu au mai fost dispusi sa negocieze foarte mult pretul de tranzactie, iar cei nou intrati pe piata au afisat preturi usor mai ridicate. Potrivit unor agenti de la Coldwell Banker, majorarile nu depasesc...

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Praktiker România lansează  noua campanie de imagine “Avem tot confortul pentru acasă” Praktiker România lansează noua campanie de imagine “Avem tot confortul pentru acasă”
George Doholici, constructor de blocuri: In sase luni, pretul terenului a crescut cu 70% George Doholici, constructor de blocuri: In sase luni, pretul terenului a crescut cu 70%
Un bucurestean a vrut sa vanda primariei trei camere cu 130.000 de euro Un bucurestean a vrut sa vanda primariei trei camere cu 130.000 de euro
proprietari proprietari
S-a dat unda verde la credite! - 02 Aprilie 2009 S-a dat unda verde la credite! - 02 Aprilie 2009
Cutia care micsoreaza factura la curent Cutia care micsoreaza factura la curent

Vezi mai multe articole