Se scumpeste energia

06 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tarifele la energia electrica furnizata populatiei ar putea fi majorate cu pana la 4%, la 1 aprilie.
 
Decizia finala urmeaza sa fie luata la sfarsitul saptamanii viitoare, potrivit presedintelui Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE), Nicolae Opris.
 
Acesta a mentionat ca procentul de crestere a tarifelor va fi calculat in functie de influentele generate prin punerea in functiune a unei noi platforme de tranzactionare a energiei la bursa administrata de OPCOM.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Fara frica de intretinere Fara frica de intretinere
Refresh your life alaturi de Vitamin Well si Zlatan Ibrahimovic Refresh your life alaturi de Vitamin Well si Zlatan Ibrahimovic
Primul targ Primul targ "Prima casa": 220 de contracte, 15.000 de vizitatori - 20 Iulie 2009
Investitiile in imobiliare au franat in ultimul semestru - 03 Februarie 2009 Investitiile in imobiliare au franat in ultimul semestru - 03 Februarie 2009
Piata apartamentelor Piata apartamentelor
Cat e rata la banca pentru o locuinta ANL cumparata prin Cat e rata la banca pentru o locuinta ANL cumparata prin "Prima Casa" - 23 februarie 2010

Vezi mai multe articole