Se scumpeste energia

06 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tarifele la energia electrica furnizata populatiei ar putea fi majorate cu pana la 4%, la 1 aprilie.
 
Decizia finala urmeaza sa fie luata la sfarsitul saptamanii viitoare, potrivit presedintelui Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE), Nicolae Opris.
 
Acesta a mentionat ca procentul de crestere a tarifelor va fi calculat in functie de influentele generate prin punerea in functiune a unei noi platforme de tranzactionare a energiei la bursa administrata de OPCOM.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

MAPEI Romania, crestere de 9% a cifrei de afaceri în 2014 MAPEI Romania, crestere de 9% a cifrei de afaceri în 2014
Simptomele crizei imobiliare americane apar si in Romania Simptomele crizei imobiliare americane apar si in Romania
Avi Compact - crestere cu 10% a cifrei de afaceri pentru acest an Avi Compact - crestere cu 10% a cifrei de afaceri pentru acest an
Lindab Romania trece testul timpului - 20 de ani de la construirea primei hale metalice in Romania Lindab Romania trece testul timpului - 20 de ani de la construirea primei hale metalice in Romania
Englezii vor proprietati mioritice Englezii vor proprietati mioritice
TeraPlast se pozitioneaza in top 10 reciclatori din Europa, dupa o investitie de 3,5 milioane de euro TeraPlast se pozitioneaza in top 10 reciclatori din Europa, dupa o investitie de 3,5 milioane de euro

Vezi mai multe articole