Se scumpeste energia

06 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tarifele la energia electrica furnizata populatiei ar putea fi majorate cu pana la 4%, la 1 aprilie.
 
Decizia finala urmeaza sa fie luata la sfarsitul saptamanii viitoare, potrivit presedintelui Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE), Nicolae Opris.
 
Acesta a mentionat ca procentul de crestere a tarifelor va fi calculat in functie de influentele generate prin punerea in functiune a unei noi platforme de tranzactionare a energiei la bursa administrata de OPCOM.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Administratori de bloc, amendati pentru incalcarea legii Administratori de bloc, amendati pentru incalcarea legii
Tehnologia digitală contribuie la îmbunătățirea proceselor legate de securitatea la incendiu Tehnologia digitală contribuie la îmbunătățirea proceselor legate de securitatea la incendiu
Conceptul Drive In din magazinele HORNBACH - succesul unui proiect complet si complex de constructii si amenajari Conceptul Drive In din magazinele HORNBACH - succesul unui proiect complet si complex de constructii si amenajari
Krups Latt’Espress – Despre Cafea, Dragoste si Armonie Krups Latt’Espress – Despre Cafea, Dragoste si Armonie
Oferta de criza la targul tIMOn - 25 Septembrie 2009 Oferta de criza la targul tIMOn - 25 Septembrie 2009
Numarul tranzactiilor imobiliare, mai mic cu 20,8% in octombrie 2008 - 16 DECEMBRIE 2008 Numarul tranzactiilor imobiliare, mai mic cu 20,8% in octombrie 2008 - 16 DECEMBRIE 2008

Vezi mai multe articole