Se scumpeste energia

06 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tarifele la energia electrica furnizata populatiei ar putea fi majorate cu pana la 4%, la 1 aprilie.
 
Decizia finala urmeaza sa fie luata la sfarsitul saptamanii viitoare, potrivit presedintelui Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE), Nicolae Opris.
 
Acesta a mentionat ca procentul de crestere a tarifelor va fi calculat in functie de influentele generate prin punerea in functiune a unei noi platforme de tranzactionare a energiei la bursa administrata de OPCOM.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cel mai „greu” Black Friday de la Miele: peste 180 de tone de produse vandute Cel mai „greu” Black Friday de la Miele: peste 180 de tone de produse vandute
Bosch desemneaza instalatorul anului 2016 intr-o atmosfera festiva Bosch desemneaza instalatorul anului 2016 intr-o atmosfera festiva
amenzi amenzi
Administratorul are obligatia sa incaseze orice suma restanta Administratorul are obligatia sa incaseze orice suma restanta
HUF HAUS a obtinut certificarea Gold, oferita de Consiliul German pentru Sustenabilitatea Cladirilor HUF HAUS a obtinut certificarea Gold, oferita de Consiliul German pentru Sustenabilitatea Cladirilor
ECDL testeaza la Veranda Mall competentele digitale ale tinerilor ECDL testeaza la Veranda Mall competentele digitale ale tinerilor

Vezi mai multe articole