Se scumpeste energia

06 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tarifele la energia electrica furnizata populatiei ar putea fi majorate cu pana la 4%, la 1 aprilie.
 
Decizia finala urmeaza sa fie luata la sfarsitul saptamanii viitoare, potrivit presedintelui Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE), Nicolae Opris.
 
Acesta a mentionat ca procentul de crestere a tarifelor va fi calculat in functie de influentele generate prin punerea in functiune a unei noi platforme de tranzactionare a energiei la bursa administrata de OPCOM.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cat te costa sa ai o casa fara a fi racordat la apa, curent si gaze Cat te costa sa ai o casa fara a fi racordat la apa, curent si gaze
Buline rosii pe blocuri,din martie Buline rosii pe blocuri,din martie
Numarul tranzactiilor imobiliare, mai mic cu 20,8% in octombrie 2008 - 16 DECEMBRIE 2008 Numarul tranzactiilor imobiliare, mai mic cu 20,8% in octombrie 2008 - 16 DECEMBRIE 2008
Pana pe 25 februarie veti regasi expusa, in toate magazinele LEROY MERLIN din tara, o parte din gama noua de usi pentru interior Pana pe 25 februarie veti regasi expusa, in toate magazinele LEROY MERLIN din tara, o parte din gama noua de usi pentru interior
Apartamente mai spatioase pentru romani Apartamente mai spatioase pentru romani
KUMA Romania – partener cu reputatie pentru domeniul HoReCa KUMA Romania – partener cu reputatie pentru domeniul HoReCa

Vezi mai multe articole