Se scumpeste energia

06 martie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tarifele la energia electrica furnizata populatiei ar putea fi majorate cu pana la 4%, la 1 aprilie.
 
Decizia finala urmeaza sa fie luata la sfarsitul saptamanii viitoare, potrivit presedintelui Autoritatii Nationale de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE), Nicolae Opris.
 
Acesta a mentionat ca procentul de crestere a tarifelor va fi calculat in functie de influentele generate prin punerea in functiune a unei noi platforme de tranzactionare a energiei la bursa administrata de OPCOM.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Targul Imobiliar PROJECT EXPO - Targul Imobiliar PROJECT EXPO - "PRIMA CASA", 17 - 19 Iulie! - 09 Iunie 2009
Electrolux propune un ghid practic de cumparare a masinii de spalat Electrolux propune un ghid practic de cumparare a masinii de spalat
Apartamentele vechi s-au intors la preturile de acum un an Apartamentele vechi s-au intors la preturile de acum un an
MisiuneaCasa.ro este cea mai accesata platforma de constructii din Romania MisiuneaCasa.ro este cea mai accesata platforma de constructii din Romania
100.000 lei pentru spargerea unui zid 100.000 lei pentru spargerea unui zid
Aproape 1.400 de credite pentru programul Prima Casa, acordate de BCR, in Regiunea Sud-Est Aproape 1.400 de credite pentru programul Prima Casa, acordate de BCR, in Regiunea Sud-Est

Vezi mai multe articole