Ajutoare de stat la plata energiei electrice

08 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Guvernul a modificat Legea energiei electrice, printr-un proiect care creeaza premisele acordarii unor facilitati la plata facturii aferente consumului de electricitate ale persoanelor cu venituri reduse, informeaza Mediafax. Acestea vor primi compensatii financiare din fonduri bugetare, care sa le permita plata consumului minim necesar de energie electrica. Nivelul cuantumului minim care se acopera din fonduri bugetare, precum si modalitatea de sprijin vor fi stabilite ulterior printr-o hotarare guvernamentala.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Spargatorii de case sunt in plin sezon Spargatorii de case sunt in plin sezon
Zona rezidentiala Pipera a intrat in declin Zona rezidentiala Pipera a intrat in declin
Sambata, liber la aruncat vechiturile din casa - 11 Martie 2009 Sambata, liber la aruncat vechiturile din casa - 11 Martie 2009
Balci imobiliar in Piata Constitutiei: ansambluri rezidentiale vandute printre chiloti si mici - 19 martie 2010 Balci imobiliar in Piata Constitutiei: ansambluri rezidentiale vandute printre chiloti si mici - 19 martie 2010
Hornbach isi consolideaza angajamentul pentru exploatarea responsabila a padurilor Hornbach isi consolideaza angajamentul pentru exploatarea responsabila a padurilor
18 ani de Piastrelle si incununarea unui an de proiecte minunate 18 ani de Piastrelle si incununarea unui an de proiecte minunate

Vezi mai multe articole