Ajutoare de stat la plata energiei electrice

08 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Guvernul a modificat Legea energiei electrice, printr-un proiect care creeaza premisele acordarii unor facilitati la plata facturii aferente consumului de electricitate ale persoanelor cu venituri reduse, informeaza Mediafax. Acestea vor primi compensatii financiare din fonduri bugetare, care sa le permita plata consumului minim necesar de energie electrica. Nivelul cuantumului minim care se acopera din fonduri bugetare, precum si modalitatea de sprijin vor fi stabilite ulterior printr-o hotarare guvernamentala.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

30 de mil. euro in primele doua blocuri din Evocasa - 24 februarie 2010 30 de mil. euro in primele doua blocuri din Evocasa - 24 februarie 2010
Pipera de Iasi Pipera de Iasi
Traieste experienta unei cine la lumina lumanarii, adaptate secolului XXI cu noul Philips Hue Candle Traieste experienta unei cine la lumina lumanarii, adaptate secolului XXI cu noul Philips Hue Candle
8 – 11 septembrie, Romexpo  - Maratonul inovatiei, informatiei si tehnologiei 8 – 11 septembrie, Romexpo - Maratonul inovatiei, informatiei si tehnologiei
Romanii nu mai au bani sa-si termine casele - 02 septembrie 2010 Romanii nu mai au bani sa-si termine casele - 02 septembrie 2010
Imobiliarele, inca mai atractive decat bursa Imobiliarele, inca mai atractive decat bursa

Vezi mai multe articole