Asigurarea locuintelor, din nou obligatorie

13 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Toti proprietarii de locuinte vor fi obligati ca, de la 1 ianuarie, sa incheie politie de asigurare.
 
Guvernul a stabilit ca valoarea minima a asigurarii va fi de 20.000 de euro, valoare la care prima anuala ce urmeaza a fi platita de catre asigurat este de 20 de euro.
 
Ministrul administratiei si internelor, Vasile Blaga, a precizat ca executivul intentioneaza sa subventioneze plata acestei prime pentru persoanele care beneficiaza de ajutor social. Din consortiul care ii va asigura pe romani urmeaza sa fie invitate sa faca parte toate societatile de asigurari acreditate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Piata imobiliara isi continua trendul de reasezare a preturilor - 03 februarie 2010 Piata imobiliara isi continua trendul de reasezare a preturilor - 03 februarie 2010
Formula Formula "Prima casa" pe site, momeala agentilor imobiliari - 13 Iulie 2009
Apartamentul anilor `90 este vedeta locuintelor vechi Apartamentul anilor `90 este vedeta locuintelor vechi
Peste 5000 de apartamente noi la Condominium Expo - 16 Octombrie 2009 Peste 5000 de apartamente noi la Condominium Expo - 16 Octombrie 2009
Volumul lucrarilor de constructii a scazut, in ianuarie, cu 12% fata de 2009 Volumul lucrarilor de constructii a scazut, in ianuarie, cu 12% fata de 2009
Imobiliar - Nou cartier rezidential in Regie Imobiliar - Nou cartier rezidential in Regie

Vezi mai multe articole