Asigurarea locuintelor, din nou obligatorie

13 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Toti proprietarii de locuinte vor fi obligati ca, de la 1 ianuarie, sa incheie politie de asigurare.
 
Guvernul a stabilit ca valoarea minima a asigurarii va fi de 20.000 de euro, valoare la care prima anuala ce urmeaza a fi platita de catre asigurat este de 20 de euro.
 
Ministrul administratiei si internelor, Vasile Blaga, a precizat ca executivul intentioneaza sa subventioneze plata acestei prime pentru persoanele care beneficiaza de ajutor social. Din consortiul care ii va asigura pe romani urmeaza sa fie invitate sa faca parte toate societatile de asigurari acreditate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Proiectul CUSTOM-ME - Decoratiuni si obiecte de mobilier cu personalitate Proiectul CUSTOM-ME - Decoratiuni si obiecte de mobilier cu personalitate
The Real Estate Event - editie inaugurala de succes The Real Estate Event - editie inaugurala de succes
Primaria Capitalei ataca in instanta decizia de majorare a energiei termice Primaria Capitalei ataca in instanta decizia de majorare a energiei termice
Decalajul preturilor la case Decalajul preturilor la case
Proprietarii care refuza consolidarea locuintelor pot fi evacuati fortat pe durata lucrarilor Proprietarii care refuza consolidarea locuintelor pot fi evacuati fortat pe durata lucrarilor
Apartamentele din Bucuresti, cu 20% mai ieftine - 6 IANUARIE 2009 Apartamentele din Bucuresti, cu 20% mai ieftine - 6 IANUARIE 2009

Vezi mai multe articole