Asigurarea locuintelor, din nou obligatorie

13 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Toti proprietarii de locuinte vor fi obligati ca, de la 1 ianuarie, sa incheie politie de asigurare.
 
Guvernul a stabilit ca valoarea minima a asigurarii va fi de 20.000 de euro, valoare la care prima anuala ce urmeaza a fi platita de catre asigurat este de 20 de euro.
 
Ministrul administratiei si internelor, Vasile Blaga, a precizat ca executivul intentioneaza sa subventioneze plata acestei prime pentru persoanele care beneficiaza de ajutor social. Din consortiul care ii va asigura pe romani urmeaza sa fie invitate sa faca parte toate societatile de asigurari acreditate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cladirile rezidentiale impanzesc Capitala Cladirile rezidentiale impanzesc Capitala
Casele care consuma putina energie Casele care consuma putina energie
ANRE: In multe localitati, caldura se va scumpi cu pana la 270% ANRE: In multe localitati, caldura se va scumpi cu pana la 270%
Bulgarii isi boteaza cocioabele Bulgarii isi boteaza cocioabele "case de vacanta" si le vand romanilor cu cateva mii de euro
\ \"Vara\" de asta-iarna a redus intretinerea
10% dintre proprietari vor primi subventii pentru asigurarea obligatorie a locuintelor 10% dintre proprietari vor primi subventii pentru asigurarea obligatorie a locuintelor

Vezi mai multe articole