Asigurarea locuintelor, din nou obligatorie

13 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Toti proprietarii de locuinte vor fi obligati ca, de la 1 ianuarie, sa incheie politie de asigurare.
 
Guvernul a stabilit ca valoarea minima a asigurarii va fi de 20.000 de euro, valoare la care prima anuala ce urmeaza a fi platita de catre asigurat este de 20 de euro.
 
Ministrul administratiei si internelor, Vasile Blaga, a precizat ca executivul intentioneaza sa subventioneze plata acestei prime pentru persoanele care beneficiaza de ajutor social. Din consortiul care ii va asigura pe romani urmeaza sa fie invitate sa faca parte toate societatile de asigurari acreditate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Tefal ActiFry® – Dragoste de la primul...cartof prajit! Tefal ActiFry® – Dragoste de la primul...cartof prajit!
Piata termopanelor creste anual Piata termopanelor creste anual
Philips HUE – siguranta si confort chiar si atunci cand esti in vacanta. Noul sistem de control al iluminatului de la distanta Philips HUE – siguranta si confort chiar si atunci cand esti in vacanta. Noul sistem de control al iluminatului de la distanta
"Nu am dat apartamentul cu 125.000 de euro. Acum l-am vandut cu 85.000" - 16 Martie 2009 "Nu am dat apartamentul cu 125.000 de euro. Acum l-am vandut cu 85.000" - 16 Martie 2009
Asigurari Asigurari
Fara bani si fara norme, proiectul Prima Casa e o nebuloasa - 01 Iunie 2009 Fara bani si fara norme, proiectul Prima Casa e o nebuloasa - 01 Iunie 2009

Vezi mai multe articole