Asigurarea locuintelor, din nou obligatorie

13 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Toti proprietarii de locuinte vor fi obligati ca, de la 1 ianuarie, sa incheie politie de asigurare.
 
Guvernul a stabilit ca valoarea minima a asigurarii va fi de 20.000 de euro, valoare la care prima anuala ce urmeaza a fi platita de catre asigurat este de 20 de euro.
 
Ministrul administratiei si internelor, Vasile Blaga, a precizat ca executivul intentioneaza sa subventioneze plata acestei prime pentru persoanele care beneficiaza de ajutor social. Din consortiul care ii va asigura pe romani urmeaza sa fie invitate sa faca parte toate societatile de asigurari acreditate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Esti tanar? Vrei o casa ieftina si noua? Cheia e la targul PROJECT EXPO: Imobiliare - 23 Februarie 2009 Esti tanar? Vrei o casa ieftina si noua? Cheia e la targul PROJECT EXPO: Imobiliare - 23 Februarie 2009
Piata imobiliara, in blocaj psihologic Piata imobiliara, in blocaj psihologic
Greva pe piata imobiliara Greva pe piata imobiliara
Retailerii de electrocasnice isi muta vanzarile pe net Retailerii de electrocasnice isi muta vanzarile pe net
Romania si Spania, singurele din UE cu constructiile pe plus - 18 martie 2010 Romania si Spania, singurele din UE cu constructiile pe plus - 18 martie 2010
Dezvoltatorii de apartamente ieftine, primii care lasa la pret - 04 DECEMBRIE 2008 Dezvoltatorii de apartamente ieftine, primii care lasa la pret - 04 DECEMBRIE 2008

Vezi mai multe articole