Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti

28 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Din pacate, doar cateva zeci de mii de cetateni se vor bucura de o "recompensa" de 50 euro din partea statului, in cazul in care se decid sa isi inlocuiasca electrocasnicele mari consumatoare de energie cu unele economice. Bonusul se va acorda la cumpararea noilor aparate electrice.
Conform declaratiilor ministrului economiei si finantelor, Varujan Vosganian, aceste stimulente vor fi acordate de la sfarsitul acestui an sau inceputul anului 2009 - "Intensitatea energetica face ca produsele romanesti sa fie mai scumpe pe pietele externe, ceea ce ne face mai putin competitivi".
 
Sursa: Curentul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Romanii cer credite ipotecare, dar bancile ii trimit la plimbare - 06 Aprilie 2009 Romanii cer credite ipotecare, dar bancile ii trimit la plimbare - 06 Aprilie 2009
Peste 22.000 de locuinte si 65 de dezvoltatori te asteapta in acest weekend la Imobiliarium Peste 22.000 de locuinte si 65 de dezvoltatori te asteapta in acest weekend la Imobiliarium
Open Call pentru artisti! Inscrie-te in proiectul Fusion Arts! Open Call pentru artisti! Inscrie-te in proiectul Fusion Arts!
Piata rezidentiala va stagna in primul trimestru din 2009 - 19 Martie 2009 Piata rezidentiala va stagna in primul trimestru din 2009 - 19 Martie 2009
Dezvoltatorii de apartamente ieftine, primii care lasa la pret - 04 DECEMBRIE 2008 Dezvoltatorii de apartamente ieftine, primii care lasa la pret - 04 DECEMBRIE 2008
Proprietarii centralelor de apartament platesc scump independenta fata de retea Proprietarii centralelor de apartament platesc scump independenta fata de retea

Vezi mai multe articole