Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti

28 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Din pacate, doar cateva zeci de mii de cetateni se vor bucura de o "recompensa" de 50 euro din partea statului, in cazul in care se decid sa isi inlocuiasca electrocasnicele mari consumatoare de energie cu unele economice. Bonusul se va acorda la cumpararea noilor aparate electrice.
Conform declaratiilor ministrului economiei si finantelor, Varujan Vosganian, aceste stimulente vor fi acordate de la sfarsitul acestui an sau inceputul anului 2009 - "Intensitatea energetica face ca produsele romanesti sa fie mai scumpe pe pietele externe, ceea ce ne face mai putin competitivi".
 
Sursa: Curentul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Casele, asigurate obligatoriu la vara Casele, asigurate obligatoriu la vara
Facilitec asigura serviciile de Facility Management pentru Amber Gardens, primul proiect rezidential de lux cu locuinte verzi Facilitec asigura serviciile de Facility Management pentru Amber Gardens, primul proiect rezidential de lux cu locuinte verzi
Despre calitatea aerului pe care il respiram la noi acasa Despre calitatea aerului pe care il respiram la noi acasa
Angajari masive si salarii mai mari in constructii Angajari masive si salarii mai mari in constructii
Noul cazan in condensatie UltraGas® (1550) – perfect pentru spatii extrem de restranse Noul cazan in condensatie UltraGas® (1550) – perfect pentru spatii extrem de restranse
In imobiliare sapte apartamente vandute intr-o luna reprezinta un record - 18 mai 2010 In imobiliare sapte apartamente vandute intr-o luna reprezinta un record - 18 mai 2010

Vezi mai multe articole