Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti

28 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Din pacate, doar cateva zeci de mii de cetateni se vor bucura de o "recompensa" de 50 euro din partea statului, in cazul in care se decid sa isi inlocuiasca electrocasnicele mari consumatoare de energie cu unele economice. Bonusul se va acorda la cumpararea noilor aparate electrice.
Conform declaratiilor ministrului economiei si finantelor, Varujan Vosganian, aceste stimulente vor fi acordate de la sfarsitul acestui an sau inceputul anului 2009 - "Intensitatea energetica face ca produsele romanesti sa fie mai scumpe pe pietele externe, ceea ce ne face mai putin competitivi".
 
Sursa: Curentul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Samsarii imobiliari, in pierdere. Preturile locuintelor coboara tot mai jos - 05 Februarie 2009 Samsarii imobiliari, in pierdere. Preturile locuintelor coboara tot mai jos - 05 Februarie 2009
Saint-Gobain isi consolideaza pozitia in industria sticlei plane din Romania Saint-Gobain isi consolideaza pozitia in industria sticlei plane din Romania
Compartimentarile din apartamente Compartimentarile din apartamente
Energie la liber pentru populatie Energie la liber pentru populatie
Izolarea termica a locuintelor - aprobata prin ordonanta de urgenta - 05 Martie 2009 Izolarea termica a locuintelor - aprobata prin ordonanta de urgenta - 05 Martie 2009
Promenada deschide primul magazin gol din Romania Promenada deschide primul magazin gol din Romania

Vezi mai multe articole