Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti

28 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Din pacate, doar cateva zeci de mii de cetateni se vor bucura de o "recompensa" de 50 euro din partea statului, in cazul in care se decid sa isi inlocuiasca electrocasnicele mari consumatoare de energie cu unele economice. Bonusul se va acorda la cumpararea noilor aparate electrice.
Conform declaratiilor ministrului economiei si finantelor, Varujan Vosganian, aceste stimulente vor fi acordate de la sfarsitul acestui an sau inceputul anului 2009 - "Intensitatea energetica face ca produsele romanesti sa fie mai scumpe pe pietele externe, ceea ce ne face mai putin competitivi".
 
Sursa: Curentul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Teama de cutremur face jocurile pe piata imobiliara din Romania - 29 Aprilie 2009 Teama de cutremur face jocurile pe piata imobiliara din Romania - 29 Aprilie 2009
Conditii minime pentru o casa - 26 Mai 2009 Conditii minime pentru o casa - 26 Mai 2009
A inceput Black Friday la Flanco A inceput Black Friday la Flanco
Noul catalog Brico Depot aduce primavara mai aproape Noul catalog Brico Depot aduce primavara mai aproape
Guvernul a aprobat proiectul privind performanta energetica a cladirilor Guvernul a aprobat proiectul privind performanta energetica a cladirilor
Aproape 1.400 de credite pentru programul Prima Casa, acordate de BCR, in Regiunea Sud-Est Aproape 1.400 de credite pentru programul Prima Casa, acordate de BCR, in Regiunea Sud-Est

Vezi mai multe articole