Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti

28 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Din pacate, doar cateva zeci de mii de cetateni se vor bucura de o "recompensa" de 50 euro din partea statului, in cazul in care se decid sa isi inlocuiasca electrocasnicele mari consumatoare de energie cu unele economice. Bonusul se va acorda la cumpararea noilor aparate electrice.
Conform declaratiilor ministrului economiei si finantelor, Varujan Vosganian, aceste stimulente vor fi acordate de la sfarsitul acestui an sau inceputul anului 2009 - "Intensitatea energetica face ca produsele romanesti sa fie mai scumpe pe pietele externe, ceea ce ne face mai putin competitivi".
 
Sursa: Curentul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Mapei Romania premiaza 3 studenti din cadrul Universitatii Nationale de Arte Bucuresti Mapei Romania premiaza 3 studenti din cadrul Universitatii Nationale de Arte Bucuresti
Despre calitatea aerului pe care il respiram la noi acasa Despre calitatea aerului pe care il respiram la noi acasa
DAE mediu pentru imprumuturile ipotecare in euro contractate in iulie: 9,81% DAE mediu pentru imprumuturile ipotecare in euro contractate in iulie: 9,81%
Citadella din Titan, 45 de familii in 224 de apartamente: din 100 de vizitatori cumpara doar unu Citadella din Titan, 45 de familii in 224 de apartamente: din 100 de vizitatori cumpara doar unu
Sony lanseaza produse noi si dezvaluie tehnologiile viitorului cu AI x Robotics, senzori de imagine auto si multe altele la CES 2018 Sony lanseaza produse noi si dezvaluie tehnologiile viitorului cu AI x Robotics, senzori de imagine auto si multe altele la CES 2018
Tefal Pro Express Ultimate – Din dragoste pentru hainele tale Tefal Pro Express Ultimate – Din dragoste pentru hainele tale

Vezi mai multe articole