Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti

28 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Din pacate, doar cateva zeci de mii de cetateni se vor bucura de o "recompensa" de 50 euro din partea statului, in cazul in care se decid sa isi inlocuiasca electrocasnicele mari consumatoare de energie cu unele economice. Bonusul se va acorda la cumpararea noilor aparate electrice.
Conform declaratiilor ministrului economiei si finantelor, Varujan Vosganian, aceste stimulente vor fi acordate de la sfarsitul acestui an sau inceputul anului 2009 - "Intensitatea energetica face ca produsele romanesti sa fie mai scumpe pe pietele externe, ceea ce ne face mai putin competitivi".
 
Sursa: Curentul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Brico Depot Romania, alaturi de WWF pentru reducerea riscurilor de taieri ilegale de paduri Brico Depot Romania, alaturi de WWF pentru reducerea riscurilor de taieri ilegale de paduri
Hidroelectrica joaca in Liga Mare: Orizonturi Noi in Energia Regenerabila la Summitul Energetic Mondial Hidroelectrica joaca in Liga Mare: Orizonturi Noi in Energia Regenerabila la Summitul Energetic Mondial
Topul preturilor la vile si apartamente pe Valea Prahovei Topul preturilor la vile si apartamente pe Valea Prahovei
Tranzactia zilei: 278.000 de trei camere in Aviatiei Tranzactia zilei: 278.000 de trei camere in Aviatiei
PC Garage da startul la cel mai mare Black Friday de Gaming PC Garage da startul la cel mai mare Black Friday de Gaming
Trocul casa noua-casa veche plus diferenta n-a mers in Romania - 02 Noiembrie 2009 Trocul casa noua-casa veche plus diferenta n-a mers in Romania - 02 Noiembrie 2009

Vezi mai multe articole