Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Dezvoltatorii propun calcularea pretului in functie de venituri - 29 Septembrie 2009 Dezvoltatorii propun calcularea pretului in functie de venituri - 29 Septembrie 2009
PowerUp! by InnoEnergy, cea mai mare competitie a start-upurilor Cleantech, da startul unei noi serii de inscrieri in Romania PowerUp! by InnoEnergy, cea mai mare competitie a start-upurilor Cleantech, da startul unei noi serii de inscrieri in Romania
JYSK inregistreaza rezultate record in Romania JYSK inregistreaza rezultate record in Romania
Flanco are un nou Director de Marketing Flanco are un nou Director de Marketing
Dezvoltatorii imobiliari din Arad prefera firmele de constructii din Ungaria - 16 Ianuarie 2009 Dezvoltatorii imobiliari din Arad prefera firmele de constructii din Ungaria - 16 Ianuarie 2009
Specula creste pretul materialelor de constructii cu 40% Specula creste pretul materialelor de constructii cu 40%

Vezi mai multe articole