Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cardul pentru Profesionisti de la Praktiker: Cu cat cumperi mai mult, cu atat castigi mai mult Cardul pentru Profesionisti de la Praktiker: Cu cat cumperi mai mult, cu atat castigi mai mult
Zeci de blocuri din Vaslui risca sa se prabuseasca Zeci de blocuri din Vaslui risca sa se prabuseasca
ANL - liste deschise pentru apartamente inexistente - 12 Februarie 2009 ANL - liste deschise pentru apartamente inexistente - 12 Februarie 2009
IMMOFINANZ: Fulga Dinu preia conducerea operatiunilor de birouri si retail din Romania IMMOFINANZ: Fulga Dinu preia conducerea operatiunilor de birouri si retail din Romania
Apartamentele s-au scumpit cu 22% Apartamentele s-au scumpit cu 22%
Preturile apartamentelor Preturile apartamentelor

Vezi mai multe articole