Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Targul de constructii, impartit in doua editii distincte Targul de constructii, impartit in doua editii distincte
Plata partiala a intretinerii Plata partiala a intretinerii
Creditul poate tripla pretul casei Creditul poate tripla pretul casei
Tariceanu vrea ca ANL sa faca 80.000 de locuinte pe an Tariceanu vrea ca ANL sa faca 80.000 de locuinte pe an
STAR STONE și-a bugetat investiții de 1,1 milioane de euro anul acesta și mizează pe o creștere de peste 20% a business-ului în 2022, la aproape 7 milioane de euro STAR STONE și-a bugetat investiții de 1,1 milioane de euro anul acesta și mizează pe o creștere de peste 20% a business-ului în 2022, la aproape 7 milioane de euro
Absenta de acasa nu va scuteste de cheltuielile comune Absenta de acasa nu va scuteste de cheltuielile comune

Vezi mai multe articole