Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Recolta de locuinte noi din Capitala e de doar 37% din cat s-a promis - 27 Octombrie 2009 Recolta de locuinte noi din Capitala e de doar 37% din cat s-a promis - 27 Octombrie 2009
Subventie pentru locuinte Subventie pentru locuinte
Un investitor egiptean spune ca are 2 mil. metri patrati de teren in Romania pentru constructia de locuinte ieftine, parte a unui plan de investitii de 1 mld. dolari - 11 martie 2010 Un investitor egiptean spune ca are 2 mil. metri patrati de teren in Romania pentru constructia de locuinte ieftine, parte a unui plan de investitii de 1 mld. dolari - 11 martie 2010
Fii diferit! Alege acoperisul Gerard. Promotie pana la 31 iulie Fii diferit! Alege acoperisul Gerard. Promotie pana la 31 iulie
Oferta de criza: casele din materiale neconventionale - 09 Decembrie 2009 Oferta de criza: casele din materiale neconventionale - 09 Decembrie 2009
Apartamente pentru orfani Apartamente pentru orfani

Vezi mai multe articole