Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Casele noi se lasa asteptate luni bune Casele noi se lasa asteptate luni bune
Noul trend pentru fidelizarea angajatilor: primul Oktoberfest corporatist in nordul Bucurestiului Noul trend pentru fidelizarea angajatilor: primul Oktoberfest corporatist in nordul Bucurestiului
Esti tanar? Vrei o casa ieftina si noua? Cheia e la targul PROJECT EXPO: Imobiliare - 23 Februarie 2009 Esti tanar? Vrei o casa ieftina si noua? Cheia e la targul PROJECT EXPO: Imobiliare - 23 Februarie 2009
Cu o investitie de peste 45 milioane de euro, S IMMO anunta deschiderea oficiala a cladirii de birouri THE MARK Cu o investitie de peste 45 milioane de euro, S IMMO anunta deschiderea oficiala a cladirii de birouri THE MARK
BLOCAJ Cand nu mai pot sa vanda, proprietarii sunt dispusi sa scada preturile BLOCAJ Cand nu mai pot sa vanda, proprietarii sunt dispusi sa scada preturile
impozite2 impozite2

Vezi mai multe articole