Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Taxe noi la vinzarile de case si de terenuri Taxe noi la vinzarile de case si de terenuri
Cea mai ieftina locuinta din Capitala cumparata la Timon, o garsoniera de 38.000 euro - 07 Decembrie 2009 Cea mai ieftina locuinta din Capitala cumparata la Timon, o garsoniera de 38.000 euro - 07 Decembrie 2009
Iarna vine luna viitoare Iarna vine luna viitoare
Complexuri rezidentiale cu 780 de apartamente Complexuri rezidentiale cu 780 de apartamente
Statul cauta bani pentru exproprieri ca sa profite de ieftinirea pamanturilor - 03 Februarie 2009 Statul cauta bani pentru exproprieri ca sa profite de ieftinirea pamanturilor - 03 Februarie 2009
Cea mai scumpa vila din Bucuresti costa 4,35 milioane de euro Cea mai scumpa vila din Bucuresti costa 4,35 milioane de euro

Vezi mai multe articole