Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Apartamentele vechi, preferatele cumparatorilor Apartamentele vechi, preferatele cumparatorilor
Piata imobiliara isi continua declinul. Preturi mai mici cu 14% Piata imobiliara isi continua declinul. Preturi mai mici cu 14%
Noua generatie de masini de batut cuie fara cablu de la HITACHI Power Tools / HiKOKI acum si in Romania Noua generatie de masini de batut cuie fara cablu de la HITACHI Power Tools / HiKOKI acum si in Romania
Ariston Thermo Romania intra pe segmentul cladirilor comerciale si industriale prin lansarea brandului german ELCO Ariston Thermo Romania intra pe segmentul cladirilor comerciale si industriale prin lansarea brandului german ELCO
Viitorul suna bine in cazul bancilor pentru locuinte Viitorul suna bine in cazul bancilor pentru locuinte
Studiu Ariston Thermo: Piata de centrale termice se maturizeaza Studiu Ariston Thermo: Piata de centrale termice se maturizeaza

Vezi mai multe articole