Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

In 2010 au fost finalizate 48.800 de locuinte, in scadere cu 12.290 In 2010 au fost finalizate 48.800 de locuinte, in scadere cu 12.290
Conduceti firma de acasa Conduceti firma de acasa
\ \"Casa pasiva\" consuma de 30 de ori mai putina energie
O posibila metoda de stimulare a pietei: Schimburile de locuinte - 4 Martie 2009 O posibila metoda de stimulare a pietei: Schimburile de locuinte - 4 Martie 2009
Pretul apartamentelor Pretul apartamentelor
Constructiile au urcat anul trecut cererea de mobila pe piata locala Constructiile au urcat anul trecut cererea de mobila pe piata locala

Vezi mai multe articole