Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Leasingul imobiliar - optiune la indemana oricarei companii Leasingul imobiliar - optiune la indemana oricarei companii
Sticla Guardian Glass aduce mai multa lumina naturala, performanta si protectie solara in apartamentele Cloud 9 Residence Sticla Guardian Glass aduce mai multa lumina naturala, performanta si protectie solara in apartamentele Cloud 9 Residence
Compania Wienerberger si-a dublat profitul net in 2016 Compania Wienerberger si-a dublat profitul net in 2016
Lucrezi in domeniul constructiilor? Participa la evenimentul lunii, marca PIATRAONLINE Lucrezi in domeniul constructiilor? Participa la evenimentul lunii, marca PIATRAONLINE
Flanco ajunge la o rețea de 160 de magazine, în urma celor mai recente deschideri, în Arad și Bârlad Flanco ajunge la o rețea de 160 de magazine, în urma celor mai recente deschideri, în Arad și Bârlad
Adunarea Generala poate stabili aplicarea de penalizari la intarzierea platii fondului de rulment Adunarea Generala poate stabili aplicarea de penalizari la intarzierea platii fondului de rulment

Vezi mai multe articole