Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Boc ii cere lui Vladescu sa inceapa discutiile cu ministrii pentru modificarile la Prima Casa - 15 ianuarie 2010 Boc ii cere lui Vladescu sa inceapa discutiile cu ministrii pentru modificarile la Prima Casa - 15 ianuarie 2010
AIIR 2025: 60 de Conferinte Nationale si o lectie despre continuitate AIIR 2025: 60 de Conferinte Nationale si o lectie despre continuitate
Cazacu: «Peste 40% din imobilele centrului istoric al Capitalei sunt in litigiu» Cazacu: «Peste 40% din imobilele centrului istoric al Capitalei sunt in litigiu»
Dezastru termic Dezastru termic
4.000 de hectare din circuitul agricol au ajuns teren pentru constructii 4.000 de hectare din circuitul agricol au ajuns teren pentru constructii
Pentru instalarea centralei termice aveti nevoie de o instalatie de gaze individuala Pentru instalarea centralei termice aveti nevoie de o instalatie de gaze individuala

Vezi mai multe articole