Chiriasii evacuati vor avea case

27 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

BUGET. Executivul a alocat ieri 50 de milioane de lei pentru constructia de locuinte destinate chiriasilor evacuati din case nationalizate.
 
Ministrul dezvoltarii, Laszlo Borbely, a cerut primariilor sa puna la dispozitie terenul pe care sa fie amenajate astfel de locuinte. În prezent, se afla in lucru 2.350 de case destinate chiriasilor evacuati, 1.140 urmand sa fie terminate in acest an. Datele autoritatilor indica un numar de aproximativ 13.000 de familii evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Unul din patru europeni cumpara online in fiecare saptamana, potrivit unui nou studiu Mastercard Unul din patru europeni cumpara online in fiecare saptamana, potrivit unui nou studiu Mastercard
Peste 170.000 de beneficiari in cadrul campaniei umanitare Ariston Comfort Challenge Peste 170.000 de beneficiari in cadrul campaniei umanitare Ariston Comfort Challenge
Solutie anticriza: chirias in propria locuinta - 18 DECEMBRIE 2008 Solutie anticriza: chirias in propria locuinta - 18 DECEMBRIE 2008
Noua lege a chiriilor ar putea intra in vigoare din primavara anului viitor Noua lege a chiriilor ar putea intra in vigoare din primavara anului viitor
Cladirile romanesti au consum dublu de energie fata de media UE Cladirile romanesti au consum dublu de energie fata de media UE
La Praktiker, cumparatorii beneficiaza de servicii complete de finantare prin creditul Cetelem La Praktiker, cumparatorii beneficiaza de servicii complete de finantare prin creditul Cetelem

Vezi mai multe articole