Clujul - in topul oportunitatilor imobiliare

12 februarie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Dupa ce Bucurestiul a atras grosul investitiilor imobiliare in ultimii ani, vine randul Clujului. "Clujul devine, din punct de vedere imobiliar, din ce in ce mai fierbinte, un pol de interes pentru investitori", remarca Dan Ioan Popp, presedintele unei companii de constructii.
 
Cel mai solicitat segment este cel al activitatilor de comert, urmat de investitiile in locuinte. Pozitia cu numarul trei este ocupata de segmentul cladirilor de birouri. Proiectele de hale si spatii de depozitare se afla pe ultimul loc in privinta dezvoltarii si a sumelor atrase.
 
Sursa: Gandul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

BCR Banca pentru Locuinte tinteste primul loc in piata BCR Banca pentru Locuinte tinteste primul loc in piata
vanzari vanzari
Imobilele se ieftinesc pe zi ce trece - 09 DECEMBRIE 2008 Imobilele se ieftinesc pe zi ce trece - 09 DECEMBRIE 2008
Romanii vaneaza chilipirurile imobiliare din Ungaria si Bulgaria - 04 August 2009 Romanii vaneaza chilipirurile imobiliare din Ungaria si Bulgaria - 04 August 2009
Cât de mult plătesc românii pentru servicii de construcția și întreținerea casei comparativ cu alte popoare din Europa Centrală? Cât de mult plătesc românii pentru servicii de construcția și întreținerea casei comparativ cu alte popoare din Europa Centrală?
11.5 milioane m patrati salvati de rugina in 20 de ani 11.5 milioane m patrati salvati de rugina in 20 de ani

Vezi mai multe articole