on

Compania Praktiker Romania a fost premiata pentru a doua oara in cadrul Best Buy Award pentru cel mai bun raport calitate-pret

31 octombrie, 2017

comenteaza trimite unui prieten printeaza

În cadrul celui mai nou sondaj Best Buy Award România 2017-2018 în domeniul construcţiilor de la ICERTIAS, Elveţia, compania Praktiker România a fost votată cea mai bună la categoria „lanțul de magazine pentru achiziționarea de plante ornamentale și echipamente pentru amenajarea teritoriului”, pentru raportul calitate-preţ oferit.

Compania este pentru a doua oară câștigătoarea acestei distincții. În 2015, Praktiker s-a situat în topul Best Buy Award la categoria „mașini tehnice de grădinărit”.

„Suntem extrem de onorați să primim, din nou, această distincție oferită de ICERTIAS. Este pentru a doua oară când obținem confirmarea chiar din partea clienţilor noştri că oferta Praktiker include produse care se situează în topul preferinţelor lor, cu cel mai bun raport calitate-preţ. Pentru acest lucru dorim să le mulţumim tuturor celor care aleg de fiecare dată să treacă pragul magazinelor noastre din toată ţara.”, a spus Mirela Ochiana, Marketing Manager Praktiker România.

Sondajul Best Buy Award 2017-2018 în domeniul Construcţiilor în România a fost efectuat de organizaţia elveţiană ICERTIAS – International Certification Association GmbH. Sondajul a fost realizat în luna septembrie 2017 folosind un chestionar online, pe un eşantion de 1.200 utilizatori români de Internet, profesionişti în construcţii şi persoane fizice pasionate de bricolaj, pe baza metodei Computer Assisted Web Interviewing – Deep Mind Awareness (CAWI – DEEPMA).

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Preturile apartamentelor vechi au crescut cu aproape 50% Preturile apartamentelor vechi au crescut cu aproape 50%
Se scumpesc terenurile Se scumpesc terenurile
Paradoxul apartamentelor noi: De ce s-au construit locuinte atat de mari? Paradoxul apartamentelor noi: De ce s-au construit locuinte atat de mari?
Cea mai ieftina varianta pentru o camera in plus Cea mai ieftina varianta pentru o camera in plus
Sistemul unic de inregistrare Sistemul unic de inregistrare
Pretul unui apartament, la jumatatea celui din 2008. Expertii spun ca ieftinirea nu e suficienta - 31 august 2010 Pretul unui apartament, la jumatatea celui din 2008. Expertii spun ca ieftinirea nu e suficienta - 31 august 2010

Vezi mai multe articole