Debransarile, avizate doar pentru tot blocul

06 octombrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
„Din martie 2007, fiecare asociatie de proprietari trebuie sa decida daca se debranseaza sau nu. Potrivit noii legi a termoficarii, un apartament nu se mai poate debransa decat daca tot blocul decide asta. Fiecare bloc va trebui sa aiba de la acel moment un singur sistem de incalzire“, a declarat Gerard Adrian Bucur, directorul tehnic al RADET. Mai exact, daca un singur proprietar doreste sa se debranseze, va trebui ca tot blocul sa-si puna centrale termice sau respectivul sa renunte la idee. Reprezentantul RADET a subliniat ca autoritatile au luat aceasta decizie pentru a-i proteja pe cei care raman in sistemul centralizat de incalzire si sunt afectati de debransari. De asemenea, legea nu va functiona retroactiv, in sensul ca blocurile care au mai multe sisteme de incalzire vor trece la unul singur.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Pretul cimentului creste cu 10-12% Pretul cimentului creste cu 10-12%
RE/MAX Romania: Preturile imobilelor vor creste cu pana la 10% pana la finalul anului RE/MAX Romania: Preturile imobilelor vor creste cu pana la 10% pana la finalul anului
Cum va puteti izola termic locuinta - 16 martie 2010 Cum va puteti izola termic locuinta - 16 martie 2010
Ibearicii isi cumpara apartamente in Romania Ibearicii isi cumpara apartamente in Romania
Peste 170.000 de beneficiari in cadrul campaniei umanitare Ariston Comfort Challenge Peste 170.000 de beneficiari in cadrul campaniei umanitare Ariston Comfort Challenge
Pe ce sugereaza PRO BCA sa se focuseze Guvernul in perioada imediat urmatoare Pe ce sugereaza PRO BCA sa se focuseze Guvernul in perioada imediat urmatoare

Vezi mai multe articole