Debransarile, avizate doar pentru tot blocul

06 octombrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
„Din martie 2007, fiecare asociatie de proprietari trebuie sa decida daca se debranseaza sau nu. Potrivit noii legi a termoficarii, un apartament nu se mai poate debransa decat daca tot blocul decide asta. Fiecare bloc va trebui sa aiba de la acel moment un singur sistem de incalzire“, a declarat Gerard Adrian Bucur, directorul tehnic al RADET. Mai exact, daca un singur proprietar doreste sa se debranseze, va trebui ca tot blocul sa-si puna centrale termice sau respectivul sa renunte la idee. Reprezentantul RADET a subliniat ca autoritatile au luat aceasta decizie pentru a-i proteja pe cei care raman in sistemul centralizat de incalzire si sunt afectati de debransari. De asemenea, legea nu va functiona retroactiv, in sensul ca blocurile care au mai multe sisteme de incalzire vor trece la unul singur.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Rezidentialul, in linie dreapta Rezidentialul, in linie dreapta
City of Mara lanseaza Avenue: un nou concept de locuire, la Timisoara City of Mara lanseaza Avenue: un nou concept de locuire, la Timisoara
Lista cartierelor Lista cartierelor "vii" si "moarte" ale pietei imobiliare din Capitala
Vanati apartamentele de langa fabrici vechi! Vanati apartamentele de langa fabrici vechi!
Tefal Ingenio – pentru bunatati savuroase la mesele festive Tefal Ingenio – pentru bunatati savuroase la mesele festive
Produse bancare pentru asociatiile de proprietari - 24 Februarie 2009 Produse bancare pentru asociatiile de proprietari - 24 Februarie 2009

Vezi mai multe articole