Debransarile, avizate doar pentru tot blocul

06 octombrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
„Din martie 2007, fiecare asociatie de proprietari trebuie sa decida daca se debranseaza sau nu. Potrivit noii legi a termoficarii, un apartament nu se mai poate debransa decat daca tot blocul decide asta. Fiecare bloc va trebui sa aiba de la acel moment un singur sistem de incalzire“, a declarat Gerard Adrian Bucur, directorul tehnic al RADET. Mai exact, daca un singur proprietar doreste sa se debranseze, va trebui ca tot blocul sa-si puna centrale termice sau respectivul sa renunte la idee. Reprezentantul RADET a subliniat ca autoritatile au luat aceasta decizie pentru a-i proteja pe cei care raman in sistemul centralizat de incalzire si sunt afectati de debransari. De asemenea, legea nu va functiona retroactiv, in sensul ca blocurile care au mai multe sisteme de incalzire vor trece la unul singur.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Rowenta Premium Care Silence AC, uscatorul pentru un par de poveste Rowenta Premium Care Silence AC, uscatorul pentru un par de poveste
Intarzieri si lucrari de mantuiala la ansamblurile rezidentiale - 12 ianuarie 2010 Intarzieri si lucrari de mantuiala la ansamblurile rezidentiale - 12 ianuarie 2010
Reabilitarile termice, conditionate de oprirea debransarilor Reabilitarile termice, conditionate de oprirea debransarilor
Reabilitarea termica nu intereseaza pe nimeni - 03 DECEMBRIE 2008 Reabilitarea termica nu intereseaza pe nimeni - 03 DECEMBRIE 2008
Hotararea de amenajare a unei boxe o ia numai adunarea generala Hotararea de amenajare a unei boxe o ia numai adunarea generala
Credit Rezidential de la Bancpost Credit Rezidential de la Bancpost

Vezi mai multe articole