Debransarile, avizate doar pentru tot blocul

06 octombrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
„Din martie 2007, fiecare asociatie de proprietari trebuie sa decida daca se debranseaza sau nu. Potrivit noii legi a termoficarii, un apartament nu se mai poate debransa decat daca tot blocul decide asta. Fiecare bloc va trebui sa aiba de la acel moment un singur sistem de incalzire“, a declarat Gerard Adrian Bucur, directorul tehnic al RADET. Mai exact, daca un singur proprietar doreste sa se debranseze, va trebui ca tot blocul sa-si puna centrale termice sau respectivul sa renunte la idee. Reprezentantul RADET a subliniat ca autoritatile au luat aceasta decizie pentru a-i proteja pe cei care raman in sistemul centralizat de incalzire si sunt afectati de debransari. De asemenea, legea nu va functiona retroactiv, in sensul ca blocurile care au mai multe sisteme de incalzire vor trece la unul singur.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Se scumpesc asigurarile Iulian Enache Se scumpesc asigurarile Iulian Enache
VEM Proiect Lightining: “iluminatul comercial devine principalul driver de business in 2017” VEM Proiect Lightining: “iluminatul comercial devine principalul driver de business in 2017”
Se deschide ROMTHERM – evenimentul diversitatii si calitatii in domeniul instalatiilor Se deschide ROMTHERM – evenimentul diversitatii si calitatii in domeniul instalatiilor
Danemarca - o tara definita printr-o imagine eleganta, data de frumusetea oraselor sale Danemarca - o tara definita printr-o imagine eleganta, data de frumusetea oraselor sale
Garsoniera de 36.000 de euro din Titan, cel mai ieftin exponat de la Targul National Imobiliar - 11 Mai 2009 Garsoniera de 36.000 de euro din Titan, cel mai ieftin exponat de la Targul National Imobiliar - 11 Mai 2009
Campania Campania "Castiga curatenie si stralucire cu Ceresit!" si-a desemnat castigatorul marelui premiu!

Vezi mai multe articole