Distrigaz Sud lasa fara apa calda mii de proprietari bun-platnici

03 iulie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Cateva mii de apartamente din Brasov au ramas, de doua zile, fara apa calda, dupa ce Distrigaz Sud a sistat „la plesneala” furnizarea gazului metan pentru 19 din cele 30 de centrale termice de cartier din municipiu. Saptamana trecuta, conducerea CET Brasov a fost somata de mai-marii Distrigaz Sud sa inceapa „urgent” sa-si achite datoriile, ce totalizeaza 30 de milioane de lei – din care 15 milioane reprezinta debitele asociatiilor de proprietari –, in caz contrar urmand sa fie stopate livrarile de gaz metan.
 
Iar pentru a arata ca nu glumeste, luni, Distrigaz Sud a si taiat gazul la cele 19 centrale de cartier, lasand fara apa calda peste 6000 de apartamente, desi proprietarii a aproape 4000 dintre acestea sunt la zi cu plata facturilor la intretinere, iar ceilalti au datorii de numai o luna, doua! Conducerea CET Brasov incearca acum sa-i convinga pe cei de la Distrigaz Sud sa debranseze numai centralele la care sunt racordate asociatiile de proprietari rau-platnice, dar deocamdata fara nici un rezultat!
 
Sursa: Gandul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Un TVA mai mare? Apartamentele noi se vor scumpi din nou - 06 mai 2010 Un TVA mai mare? Apartamentele noi se vor scumpi din nou - 06 mai 2010
Brico Depot readuce bucuria proiectelor personale Brico Depot readuce bucuria proiectelor personale
Preturile scazute la terenuri si materiale au atenuat caderea brusca din constructii - 30 Iulie 2009 Preturile scazute la terenuri si materiale au atenuat caderea brusca din constructii - 30 Iulie 2009
Luxul imobiliar se plateste cu milioane de euro in Bucuresti Luxul imobiliar se plateste cu milioane de euro in Bucuresti
Viciile ascunse ale apartamentelor noi Viciile ascunse ale apartamentelor noi
Cu cat s-au ieftinit apartamentele din Bucuresti Cu cat s-au ieftinit apartamentele din Bucuresti

Vezi mai multe articole