Factura la intretinere s-a dublat in decembrie 2007 fata de noiembrie

21 ianuarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Temperaturile scazute din ultima perioada au umflat facturile la intretinere. Pentru luna decembrie, la o garsoniera, intretinerea poate ajunge si la 400 de lei, aproape dublu fata de luna noiembrie. Ca si cum acest lucru nu ar fi de ajuns, furnizorul de energie termica al Capitalei, ELCEN, a cerut Autoritatii Nationale de reglementare in domeniul Energiei majorarea pretului giogacaloriei cu 15%, de la 1 ianuarie. Acest lucru ar insemna ca facturile pentru luna ianuarie ar putea fi mai mari.
 
Potrivit administratorilor asociatiilor de proprietari, factura la intretinere pentru luna decembrie a crescut - in medie pe apartament - cu 200 de lei.
 
Sursa: Romania libera

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Ceresit Suport: prima aplicatie dedicata meseriasilor si consumatorilor finali Ceresit Suport: prima aplicatie dedicata meseriasilor si consumatorilor finali
Cele mai simple si de efect pregatiri pentru masa festiva Cele mai simple si de efect pregatiri pentru masa festiva
Balbaiala in Guvernul Boc: Udrea introduce certificatele energetice amanate pana in 2011 de Blaga si Vladescu - 28 ianuarie 2010 Balbaiala in Guvernul Boc: Udrea introduce certificatele energetice amanate pana in 2011 de Blaga si Vladescu - 28 ianuarie 2010
Primariile nu vor sa vanda locuintele ANL, pentru ca nu isi recupereaza banii pe teren - 18 iunie 2010 Primariile nu vor sa vanda locuintele ANL, pentru ca nu isi recupereaza banii pe teren - 18 iunie 2010
Veranda deschide primul patinoar in aer liber din Obor Veranda deschide primul patinoar in aer liber din Obor
In imobiliare sapte apartamente vandute intr-o luna reprezinta un record - 18 mai 2010 In imobiliare sapte apartamente vandute intr-o luna reprezinta un record - 18 mai 2010

Vezi mai multe articole