Hotararea de amenajare a unei boxe o ia numai adunarea generala

03 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Detin singura garsoniera din bloc si as dori sa pot beneficia de o boxa la subsol. De la asociatia de proprietari mi s-a spus insa ca sunt multe cereri si ca eu n-as avea prioritate. Are importanta faptul ca detin doar o camera? N-ar trebui ca tocmai din acest motiv sa gasesc intelegere la vecinii mei care au cate doua si chiar trei camere?
Ioana Sorici, Bucuresti
 
Raspuns: In primul rand, trebuie subliniat ca de regula subsolurile sunt spatii tehnice care nu permit amenajarea de boxe care sa impiedice accesul la conductele de apa, agent termic, gaze. Dar daca in blocul dv. e posibila amenajarea de boxe, hotararea trebuie s-o ia adunarea generala, care poate avea in vedere faptul ca detineti un spatiu restrans. Altfel se fac raportari la cota parte de proprietate din spatiile comune.
 
Eugen Eftimiu
Specialist in probleme locative
 
Sursa: Libertatea

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

amenzi amenzi
Dezvoltatorii de apartamente ieftine, primii care lasa la pret - 04 DECEMBRIE 2008 Dezvoltatorii de apartamente ieftine, primii care lasa la pret - 04 DECEMBRIE 2008
Dremel lanseaza noile pistoale de lipit - Dremel 920 si 940 Dremel lanseaza noile pistoale de lipit - Dremel 920 si 940
Patronatele din constructii sustin scaderea TVA, si nu subventia selectiva Patronatele din constructii sustin scaderea TVA, si nu subventia selectiva
BenQ W1700 castiga prestigioasa distinctie  EISA Best Buy Projector 2018-2019 BenQ W1700 castiga prestigioasa distinctie EISA Best Buy Projector 2018-2019
Panouri solare, cu bani de la stat Panouri solare, cu bani de la stat

Vezi mai multe articole