Pe 113 blocuri din sectorul 2 se lipesc «buline»

31 mai, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

In sectorul 2 al Capitalei vor fi montate “buline” pe 113 blocuri, imobile care au fost deja expertizate si incadrate in clasa I de risc seismic. In Bucuresti exista 354 de imobile incadrate in clasa I de risc seismic, majoritatea fiind situate in zona centrala a orasului. Potrivit noii legislatii, autoritatile pot incepe lucrarile de consolidare a imobilelor doar cu acordul a jumatate din numarul proprietarilor de apartamente din cladirea respectiva. Cei care se opun lucrarilor risca sanctiuni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Somfy se impune ca un jucător cheie în automatizarea locuinței prin lansarea suitei TaHoma, un trio de instrumente inteligente Somfy se impune ca un jucător cheie în automatizarea locuinței prin lansarea suitei TaHoma, un trio de instrumente inteligente
Romanii pot lua Romanii pot lua "Prima casa" de la sase banci - 10 Iulie 2009
Apartamentele vechi din Bucuresti au pierdut 15% din pret intr-o luna - 15 Aprilie 2009 Apartamentele vechi din Bucuresti au pierdut 15% din pret intr-o luna - 15 Aprilie 2009
Gazele se scumpesc de dragul inflatiei pe 2007 Gazele se scumpesc de dragul inflatiei pe 2007
Ce fel de locuinte vor sa cumpere romanii: construite dupa 1977, doua camere, zona semicentrala Ce fel de locuinte vor sa cumpere romanii: construite dupa 1977, doua camere, zona semicentrala
Se ieftineste vizibil creditul de casa in lei - 18 Mai 2009 Se ieftineste vizibil creditul de casa in lei - 18 Mai 2009

Vezi mai multe articole