Pe 113 blocuri din sectorul 2 se lipesc «buline»

31 mai, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

In sectorul 2 al Capitalei vor fi montate “buline” pe 113 blocuri, imobile care au fost deja expertizate si incadrate in clasa I de risc seismic. In Bucuresti exista 354 de imobile incadrate in clasa I de risc seismic, majoritatea fiind situate in zona centrala a orasului. Potrivit noii legislatii, autoritatile pot incepe lucrarile de consolidare a imobilelor doar cu acordul a jumatate din numarul proprietarilor de apartamente din cladirea respectiva. Cei care se opun lucrarilor risca sanctiuni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Hotarat sa castige, in plina recesiune - 20 Februarie 2009 Hotarat sa castige, in plina recesiune - 20 Februarie 2009
Stiai ca bacteriile raman pe haine chiar si dupa spalare? Stiai ca bacteriile raman pe haine chiar si dupa spalare?
Pericolul din bucatarie Pericolul din bucatarie
La vanzarea apartamentelor, fondul de rulment se restituie La vanzarea apartamentelor, fondul de rulment se restituie
Locuinte noi Locuinte noi
Lege contestata. Asigurarea obligatorie a locuintelor va deveni efectiva de la 1 iulie 2009 Lege contestata. Asigurarea obligatorie a locuintelor va deveni efectiva de la 1 iulie 2009

Vezi mai multe articole