Preturile la gaze si electricitate, la acelasi nivel - 23 DECEMBRIE 2008

23 decembrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Pretul gazelor naturale si al electricitatii furnizate utilizatorilor casnici nu va suferi nici o modificare in primele trei luni ale anului viitor. In schimb, consumatorii industriali vor avea de platit de la 1 ianuarie mai mult la electricitate. „Pentru ceilalti consumatori, ca urmare a procesului de diferentiere pe regiuni, a rezultat o modificare a preturilor care a determinat, per ansamblu, o crestere a pretului energiei electrice de circa 1,5%”, a anuntat luni Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE). Motivul cresterii invocat de autoritate este modificarea preturilor, in special la carbunele produs in Romania. Totodata, decizia de a ajusta veniturile reglementate si tarifele de distributie a fost amanata pentru data de 1 aprilie 2009, fara a se modifica pretul la consumator.
 
Sursa: Gandul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Romania Construct Forum face bilantul primului an de criza in imobiliare Romania Construct Forum face bilantul primului an de criza in imobiliare
Analiza Wizmo.ro: In prezent, 85% dintre terenurile vandute in Romania sunt destinate dezvoltarilor de tip rezidential Analiza Wizmo.ro: In prezent, 85% dintre terenurile vandute in Romania sunt destinate dezvoltarilor de tip rezidential
Pretul caldurii, judet cu judet Pretul caldurii, judet cu judet
In 2010 au fost finalizate 48.800 de locuinte, in scadere cu 12.290 In 2010 au fost finalizate 48.800 de locuinte, in scadere cu 12.290
Cum dispar petele in 7 pasi simpli Cum dispar petele in 7 pasi simpli
Rezidentialul, in linie dreapta Rezidentialul, in linie dreapta

Vezi mai multe articole