Preturile la gaze si electricitate, la acelasi nivel - 23 DECEMBRIE 2008

23 decembrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Pretul gazelor naturale si al electricitatii furnizate utilizatorilor casnici nu va suferi nici o modificare in primele trei luni ale anului viitor. In schimb, consumatorii industriali vor avea de platit de la 1 ianuarie mai mult la electricitate. „Pentru ceilalti consumatori, ca urmare a procesului de diferentiere pe regiuni, a rezultat o modificare a preturilor care a determinat, per ansamblu, o crestere a pretului energiei electrice de circa 1,5%”, a anuntat luni Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Energiei (ANRE). Motivul cresterii invocat de autoritate este modificarea preturilor, in special la carbunele produs in Romania. Totodata, decizia de a ajusta veniturile reglementate si tarifele de distributie a fost amanata pentru data de 1 aprilie 2009, fara a se modifica pretul la consumator.
 
Sursa: Gandul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Pas cu pas spre prima casa - 25 Mai 2009 Pas cu pas spre prima casa - 25 Mai 2009
Asigurari Asigurari
Peste 1,4 milioane de metri patrati, suprafata totala a locuintelor prezentate la targul Imobiliarium de luna viitoare Peste 1,4 milioane de metri patrati, suprafata totala a locuintelor prezentate la targul Imobiliarium de luna viitoare
lei lei
Legi Legi
 #ViataEFrumoasaImpreuna: Cellini ofera cadou verighetele pentru toti medicii romani, din prima linie a luptei contra COVID-19, care se vor casatori anul acesta #ViataEFrumoasaImpreuna: Cellini ofera cadou verighetele pentru toti medicii romani, din prima linie a luptei contra COVID-19, care se vor casatori anul acesta

Vezi mai multe articole