Retrocedarile se plimba intre primariile Capitalei

31 ianuarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Celor 40.000 de dosare de retrocedari, ce asteapta o rezolvare de la Primaria Capitalei, li se pregateste ceva. Primarul general Adriean Videanu vrea sa mai faca inca sase comisii de aplicare a Legilor proprietatii, pe langa cea existenta deja in primarie.
El i-a convocat ieri pe edilii de sector, uitand, insa, sa-l invite la discutie si pe responsabilul cu Legea nr. 10/2001, viceprimarul Ludovic Orban.
„Daca ramanem in actuala forma de organizare terminam retrocedarile in 9-10 ani”, a motivat Videanu intentia de a imparti pe sectoare rezolvarea dosarelor de retrocedari. Dorinta primarului s-a lovit de indiferenta primarilor de sector. Numai Ontanu si Vanghelie au raspuns chemarii lui Videanu. „Legea nu permite infiintarea mai multor comisii. In plus, nu oricine poate face parte din ele”, s-a pronuntat Ludovic Orban.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Inspectoratul de Stat in Constructii va sanctiona dezvoltatorii care nu detin certificat energetic - 15 aprilie 2010 Inspectoratul de Stat in Constructii va sanctiona dezvoltatorii care nu detin certificat energetic - 15 aprilie 2010
Bucuresti si Kiev, singurele capitale din ECE unde locuintele noi s-au scumpit - Bucuresti si Kiev, singurele capitale din ECE unde locuintele noi s-au scumpit -
Mobilierul romanesc din Pt se va scumpi cu 4-5% Mobilierul romanesc din Pt se va scumpi cu 4-5%
Casele spaniole s-au ieftinit cu 20% Casele spaniole s-au ieftinit cu 20%
Somfy Romania: afaceri in crestere cu 30%, peste asteptari, in 2020 Somfy Romania: afaceri in crestere cu 30%, peste asteptari, in 2020
Întâmpină iarna cu Fiskars și Gerber în benzinăriile MOL Întâmpină iarna cu Fiskars și Gerber în benzinăriile MOL

Vezi mai multe articole