Retrocedarile se plimba intre primariile Capitalei

31 ianuarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Celor 40.000 de dosare de retrocedari, ce asteapta o rezolvare de la Primaria Capitalei, li se pregateste ceva. Primarul general Adriean Videanu vrea sa mai faca inca sase comisii de aplicare a Legilor proprietatii, pe langa cea existenta deja in primarie.
El i-a convocat ieri pe edilii de sector, uitand, insa, sa-l invite la discutie si pe responsabilul cu Legea nr. 10/2001, viceprimarul Ludovic Orban.
„Daca ramanem in actuala forma de organizare terminam retrocedarile in 9-10 ani”, a motivat Videanu intentia de a imparti pe sectoare rezolvarea dosarelor de retrocedari. Dorinta primarului s-a lovit de indiferenta primarilor de sector. Numai Ontanu si Vanghelie au raspuns chemarii lui Videanu. „Legea nu permite infiintarea mai multor comisii. In plus, nu oricine poate face parte din ele”, s-a pronuntat Ludovic Orban.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

proprietari proprietari
10.000 de euro – Marele premiu oferit de Ceresit a ajuns la Timisoara 10.000 de euro – Marele premiu oferit de Ceresit a ajuns la Timisoara
S-a lansat prima platforma tip marketplace din Romania dedicata constructiilor S-a lansat prima platforma tip marketplace din Romania dedicata constructiilor
Razboi intre marii clienti si dezvoltatori - 12 Mai 2009 Razboi intre marii clienti si dezvoltatori - 12 Mai 2009
Apartamentele s-ar putea ieftini cu pana la 25% in 2009, daca bancile nu vor relua creditarea - 27 Februarie 2009 Apartamentele s-ar putea ieftini cu pana la 25% in 2009, daca bancile nu vor relua creditarea - 27 Februarie 2009
eDesign by Schneider Electric – aplicatie web care proiecteaza si bugeteaza instalatii electrice pentru proiecte rezidentiale in timp real eDesign by Schneider Electric – aplicatie web care proiecteaza si bugeteaza instalatii electrice pentru proiecte rezidentiale in timp real

Vezi mai multe articole