S-au scumpit gazele

30 ianuarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

  
Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Gazelor a anuntat astazi ca o scumpire de 8,5 la suta a pretului la gazele naturale, incepand de la 1 februarie.
 
Scumpirea va fi prima din acest an, pe fondul alinierii pretului gazelor produse in Romania la cel de pe piata europeana.
 
Romania importa, in prezent, gaze la preturi de 310-315 dolari pentru o mie de metri cubi, iar pretul gazelor din productia interna, se situeza la nivelul de 470 lei pentru o mie de metri cubi.
 
In Romania, Petrom si Romgaz acopera 60 la suta din consumul intern. Restul de 40 la suta din consum este acoperit de gazul importat din Rusia.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Sonos lanseaza boxa inteligenta ultraportabila Sonos Roam, care iti permite sa iei cu tine experienta Sonos oriunde ai merge Sonos lanseaza boxa inteligenta ultraportabila Sonos Roam, care iti permite sa iei cu tine experienta Sonos oriunde ai merge
Lintea si Nautul – o poveste pentru oameni destepti Lintea si Nautul – o poveste pentru oameni destepti
900 de lei, bani pentru plata chiriei 900 de lei, bani pentru plata chiriei
Zona rezidentiala Pipera a intrat in declin Zona rezidentiala Pipera a intrat in declin
Primul brand de vopsea lavabilă românească susține proiectele de relocare în România, parte din fenomenul social al migrației de la oraș la sat Primul brand de vopsea lavabilă românească susține proiectele de relocare în România, parte din fenomenul social al migrației de la oraș la sat
Praktiker Romania a oferit cadou un apartament in Bucuresti Praktiker Romania a oferit cadou un apartament in Bucuresti

Vezi mai multe articole