S-au scumpit gazele

30 ianuarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

  
Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Gazelor a anuntat astazi ca o scumpire de 8,5 la suta a pretului la gazele naturale, incepand de la 1 februarie.
 
Scumpirea va fi prima din acest an, pe fondul alinierii pretului gazelor produse in Romania la cel de pe piata europeana.
 
Romania importa, in prezent, gaze la preturi de 310-315 dolari pentru o mie de metri cubi, iar pretul gazelor din productia interna, se situeza la nivelul de 470 lei pentru o mie de metri cubi.
 
In Romania, Petrom si Romgaz acopera 60 la suta din consumul intern. Restul de 40 la suta din consum este acoperit de gazul importat din Rusia.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Boc lanseaza Boc lanseaza "prima casa" - credit de la stat fara limita de varsta - 21 Mai 2009
Praktiker lanseaza o noua campanie promotionala cu mii de premii de sezon Praktiker lanseaza o noua campanie promotionala cu mii de premii de sezon
Ansamblul Le Tendre Amour, in concert la Festivalul de Muzica Veche de la Timisoara, sustinut de Roca Ansamblul Le Tendre Amour, in concert la Festivalul de Muzica Veche de la Timisoara, sustinut de Roca
Beko lanseaza noi tehnologii si anunta o noua initiativa in parteneriat cu FC Barcelona pentru 2018 Beko lanseaza noi tehnologii si anunta o noua initiativa in parteneriat cu FC Barcelona pentru 2018
Chitul de rosturi Microprotect pentru spatiile cu multa umiditate Chitul de rosturi Microprotect pentru spatiile cu multa umiditate
Vedetele Construct Expo - materialele care au costuri mici de intretinere Vedetele Construct Expo - materialele care au costuri mici de intretinere

Vezi mai multe articole