Taxa de 0,7% pe constructii

21 noiembrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectoratul de Stat in Constructii va percepe o taxa de 0,7% din valoarea fiecarei lucrari de constructii efectuate, exceptie facand doar persoanele fizice care isi consolideaza si repara locuintele.
 
Sumele obtinute sunt destinate finantarii propriilor actiuni si a lucrarilor de consolidare a cladirilor vulnerabile in caz de cutremur. Sumele vor fi achitate esalonat, concomitent cu plata prestatiilor. Pentru depasirea termenelor de plata vor fi aplicate penalitati de 0,15% pe fiecare zi de intarziere.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Grupul Leier, investitii de peste 25 mil. euro in Romania Grupul Leier, investitii de peste 25 mil. euro in Romania
Asigurarea obligatorie va acoperi aproape 40% din totalul locuintelor, in primul an - 25 Iunie 2009 Asigurarea obligatorie va acoperi aproape 40% din totalul locuintelor, in primul an - 25 Iunie 2009
Blocaj pe piata imobiliara a Capitalei Blocaj pe piata imobiliara a Capitalei
S-a lansat prima platforma tip marketplace din Romania dedicata constructiilor S-a lansat prima platforma tip marketplace din Romania dedicata constructiilor
HORNBACH: Plantele verzi de interior, printre cele mai indragite elemente decorative in sezonul rece HORNBACH: Plantele verzi de interior, printre cele mai indragite elemente decorative in sezonul rece
Hornbach: De ce trebuie să ţii cont când amenajezi camera copilului Hornbach: De ce trebuie să ţii cont când amenajezi camera copilului

Vezi mai multe articole