Taxa de 0,7% pe constructii

21 noiembrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectoratul de Stat in Constructii va percepe o taxa de 0,7% din valoarea fiecarei lucrari de constructii efectuate, exceptie facand doar persoanele fizice care isi consolideaza si repara locuintele.
 
Sumele obtinute sunt destinate finantarii propriilor actiuni si a lucrarilor de consolidare a cladirilor vulnerabile in caz de cutremur. Sumele vor fi achitate esalonat, concomitent cu plata prestatiilor. Pentru depasirea termenelor de plata vor fi aplicate penalitati de 0,15% pe fiecare zi de intarziere.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Flanco dă startul campaniei de Black Friday Flanco dă startul campaniei de Black Friday
Managementul cladirilor moderne si solutiile de automatizare si gestionare de la Schneider Electric Managementul cladirilor moderne si solutiile de automatizare si gestionare de la Schneider Electric
Valul concedierilor din consultanta imobiliara ia amploare Valul concedierilor din consultanta imobiliara ia amploare
Lansarea Albumului RIDA Lifestyle Design Interior 2024: Celebrarea Excelentei in Design Lansarea Albumului RIDA Lifestyle Design Interior 2024: Celebrarea Excelentei in Design
Basarab Basarab
CEO-ul Danya Cebus: Pe timp de criza, iti faci calculele si apoi sari in apa CEO-ul Danya Cebus: Pe timp de criza, iti faci calculele si apoi sari in apa

Vezi mai multe articole