Taxa de 0,7% pe constructii

21 noiembrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectoratul de Stat in Constructii va percepe o taxa de 0,7% din valoarea fiecarei lucrari de constructii efectuate, exceptie facand doar persoanele fizice care isi consolideaza si repara locuintele.
 
Sumele obtinute sunt destinate finantarii propriilor actiuni si a lucrarilor de consolidare a cladirilor vulnerabile in caz de cutremur. Sumele vor fi achitate esalonat, concomitent cu plata prestatiilor. Pentru depasirea termenelor de plata vor fi aplicate penalitati de 0,15% pe fiecare zi de intarziere.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

PIATRAONLINE lanseaza competitia FoodRocks, dedicata designului de obiect de bucatarie PIATRAONLINE lanseaza competitia FoodRocks, dedicata designului de obiect de bucatarie
Chiriasii pot sa-si vinda casele cumparate la preturi de nimic Chiriasii pot sa-si vinda casele cumparate la preturi de nimic
Orasenii sunt dispusi sa dea maximum 60.000 de euro pentru o casa la munte Orasenii sunt dispusi sa dea maximum 60.000 de euro pentru o casa la munte
Hornbach este acum prezent si in Balotesti Hornbach este acum prezent si in Balotesti
Din toamna se scumpeste intretinerea Din toamna se scumpeste intretinerea
In ciuda crizei de pe piata bucuresteana a apartamentelor analistii imobiliari sunt optimisti In ciuda crizei de pe piata bucuresteana a apartamentelor analistii imobiliari sunt optimisti

Vezi mai multe articole