Taxa de 0,7% pe constructii

21 noiembrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectoratul de Stat in Constructii va percepe o taxa de 0,7% din valoarea fiecarei lucrari de constructii efectuate, exceptie facand doar persoanele fizice care isi consolideaza si repara locuintele.
 
Sumele obtinute sunt destinate finantarii propriilor actiuni si a lucrarilor de consolidare a cladirilor vulnerabile in caz de cutremur. Sumele vor fi achitate esalonat, concomitent cu plata prestatiilor. Pentru depasirea termenelor de plata vor fi aplicate penalitati de 0,15% pe fiecare zi de intarziere.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Solutii inteligente si functii speciale pentru ingrijirea casei, oferite de aspiratoarele fara sac de la Electrolux Solutii inteligente si functii speciale pentru ingrijirea casei, oferite de aspiratoarele fara sac de la Electrolux
4Construct Cluj 2025 | Tehnici moderne si materiale inovatoare 4Construct Cluj 2025 | Tehnici moderne si materiale inovatoare
Fondul Proprietatea se deblocheaza Fondul Proprietatea se deblocheaza
P3 incepe constructia unei cladiri multifunctionale in parcul P3 Bucharest – o premiera in Romania P3 incepe constructia unei cladiri multifunctionale in parcul P3 Bucharest – o premiera in Romania
Vanzarea apartamentelor noi - in etapa cash - 02 Martie 2009 Vanzarea apartamentelor noi - in etapa cash - 02 Martie 2009
Sony lanseaza produse noi si dezvaluie tehnologiile viitorului cu AI x Robotics, senzori de imagine auto si multe altele la CES 2018 Sony lanseaza produse noi si dezvaluie tehnologiile viitorului cu AI x Robotics, senzori de imagine auto si multe altele la CES 2018

Vezi mai multe articole