Taxa de 0,7% pe constructii

21 noiembrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectoratul de Stat in Constructii va percepe o taxa de 0,7% din valoarea fiecarei lucrari de constructii efectuate, exceptie facand doar persoanele fizice care isi consolideaza si repara locuintele.
 
Sumele obtinute sunt destinate finantarii propriilor actiuni si a lucrarilor de consolidare a cladirilor vulnerabile in caz de cutremur. Sumele vor fi achitate esalonat, concomitent cu plata prestatiilor. Pentru depasirea termenelor de plata vor fi aplicate penalitati de 0,15% pe fiecare zi de intarziere.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Doar 60% din localitatile din Romania sunt alimentate cu gaze naturale Doar 60% din localitatile din Romania sunt alimentate cu gaze naturale
Programul Operational Sectorial „Cresterea Competitivitatii Economice” cofinantat prin Fondul European de Dezvoltare Regionala Programul Operational Sectorial „Cresterea Competitivitatii Economice” cofinantat prin Fondul European de Dezvoltare Regionala
30 de mil. euro in primele doua blocuri din Evocasa - 24 februarie 2010 30 de mil. euro in primele doua blocuri din Evocasa - 24 februarie 2010
HORNBACH demareaza al treilea proiect de formare profesionala pentru liceeni HORNBACH demareaza al treilea proiect de formare profesionala pentru liceeni
Autorizatiile de constructie se vor elibera numai cu aprobare de la Cadastru Autorizatiile de constructie se vor elibera numai cu aprobare de la Cadastru
Peste 500 mil. euro, costul racordarii unui milion de romani la apa potabila Peste 500 mil. euro, costul racordarii unui milion de romani la apa potabila

Vezi mai multe articole