Taxa de 0,7% pe constructii

21 noiembrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectoratul de Stat in Constructii va percepe o taxa de 0,7% din valoarea fiecarei lucrari de constructii efectuate, exceptie facand doar persoanele fizice care isi consolideaza si repara locuintele.
 
Sumele obtinute sunt destinate finantarii propriilor actiuni si a lucrarilor de consolidare a cladirilor vulnerabile in caz de cutremur. Sumele vor fi achitate esalonat, concomitent cu plata prestatiilor. Pentru depasirea termenelor de plata vor fi aplicate penalitati de 0,15% pe fiecare zi de intarziere.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

BASF contribuie la construirea sustenabila a celei mai mari centrale solare din lume, in Maroc BASF contribuie la construirea sustenabila a celei mai mari centrale solare din lume, in Maroc
Amintiri din copilarie cu guma de mestecat. Si nu oriunde. In baie. Amintiri din copilarie cu guma de mestecat. Si nu oriunde. In baie.
Aniversarea celor 15 ani de activitate Praktiker in Romania le aduce cumparatorilor mii de premii garantate si reduceri la mii de produse Aniversarea celor 15 ani de activitate Praktiker in Romania le aduce cumparatorilor mii de premii garantate si reduceri la mii de produse
Turnurile rezidentiale, o alternativa la lipsa de locuinte din Bucuresti Turnurile rezidentiale, o alternativa la lipsa de locuinte din Bucuresti
Piata panourilor-sandwich, prima scadere in 15 ani - 06 Aprilie 2009 Piata panourilor-sandwich, prima scadere in 15 ani - 06 Aprilie 2009
Usa deschisa pentru taxarea vanzarilor imobiliare cu 16% - 19 februarie 2010 Usa deschisa pentru taxarea vanzarilor imobiliare cu 16% - 19 februarie 2010

Vezi mai multe articole