Taxa de 0,7% pe constructii

21 noiembrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectoratul de Stat in Constructii va percepe o taxa de 0,7% din valoarea fiecarei lucrari de constructii efectuate, exceptie facand doar persoanele fizice care isi consolideaza si repara locuintele.
 
Sumele obtinute sunt destinate finantarii propriilor actiuni si a lucrarilor de consolidare a cladirilor vulnerabile in caz de cutremur. Sumele vor fi achitate esalonat, concomitent cu plata prestatiilor. Pentru depasirea termenelor de plata vor fi aplicate penalitati de 0,15% pe fiecare zi de intarziere.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Brico Depot da startul proiectelor de amenajare de vara Brico Depot da startul proiectelor de amenajare de vara
Imobiliare Imobiliare
Banii necesari in 2008 pentru a cumpara o garsoniera ajung acum pentru o locuinta cu 3 sau 4 camere Banii necesari in 2008 pentru a cumpara o garsoniera ajung acum pentru o locuinta cu 3 sau 4 camere
PSD propune 50.000 de locuinte pentru tineri cu chirie subventionata de stat - 15 Iulie 2009 PSD propune 50.000 de locuinte pentru tineri cu chirie subventionata de stat - 15 Iulie 2009
In 2007, pretul locuintelor din Romania va creste cu peste 9% In 2007, pretul locuintelor din Romania va creste cu peste 9%
Veranda Mall aduce in Obor doi noi chiriasi: Orsay si Animax Veranda Mall aduce in Obor doi noi chiriasi: Orsay si Animax

Vezi mai multe articole