on

Veranda Mall gazduieste concursul de sah rapid pe echipe „Nepoti si bunici” si Veranda Chess Contest

26 ianuarie, 2017

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Veranda Mall, în parteneriat cu Asociaţia Clubul Sportiv Oxygen (Academia de Şah), provoacă vizitatorii să se întreacă în cele mai bune strategii în două competiții de șah, începând cu luna februarie. Concursul de şah rapid pe echipe „Nepoţi şi bunici” va avea loc pe 4 februarie, iar prima etapă a campionatului Veranda Chess Contest se va desfășura pe 26 februarie.

„Pentru cei care vin la Veranda Mall căutăm constant noi posibilităţi de divertisment şi de petrecere a timpului liber. La începutul lunii februarie, ne-am îndreptat atenţia către bunici şi nepoţi, pentru care organizăm o competiţie de şah, iar pe 26 februarie lansăm Veranda Chess Contest, eveniment structurat în patru etape, care se va desfăşura pe parcursul întregului an. Pe lângă componenta distractivă, aceste activităţi au scopul de a dezvolta capacitatea de analiză, gândirea logică, dar şi abilităţile tactice ale participanţilor”, a declarat Andrei Pogonaru, dezvoltatorul Veranda Mall.

Concursul de şah rapid pe echipe „Nepoţi şi bunici” va avea loc în restaurantul Sushi Terra din centrul comercial, iar în competiție pot participa până la 30 de echipe. Copiii cu vârsta de până la 14 ani sunt invitați să se înscrie gratuit alături de bunicii lor, până pe 3 februarie, la ora 15:00.

Pe 26 februarie se dă startul Veranda Chess Contest, competiţie care se va desfășura în 4 etape, cu debutul Winter Edition, fiind urmată de alte trei: Spring Edition (26.03.2017), Summer Edition (11.06.2017) şi Autumn Edition (15.10.2017). Taxa de participare este de 50 de lei, competiţia adresându-se copiilor sub 14 ani.

Mai mult, în luna februarie, vizitatorii pot profita de reducerile de până la 70% ale magazinelor, iar în pauza dintre sesiunile de cumpărături, restaurantele din Veranda Mall pun la dispoziţie o serie de promoții, ofertele din această lună fiind disponibile pe www.verandamall.ro.

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Romstal Leasing lanseaza pe piata leasingul imobiliar cu avans de 5% Romstal Leasing lanseaza pe piata leasingul imobiliar cu avans de 5%
Bula imobiliara se sparge Bula imobiliara se sparge
Bani pierduti la cadastru Bani pierduti la cadastru
EXPO FLOWERS & GARDEN a stabilit tendintele in gradinarit pentru anul 2019 EXPO FLOWERS & GARDEN a stabilit tendintele in gradinarit pentru anul 2019
Vanzarile Miele Romania au crescut cu peste 50% in 2016 Vanzarile Miele Romania au crescut cu peste 50% in 2016
Cum se pastreaza corect hainele? Cum se pastreaza corect hainele?

Vezi mai multe articole