A revenit presiunea la gaze

27 ianuarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Alimentarea cu gaze naturale a revenit la parametri normali de furnizare si siguranta in toata tara, o data cu incalzirea vremii. Potrivit Dispeceratului National de Gaze Naturale, singura zona in care ar mai putea interveni dificultati in furnizare este municipiul Botosani, situat la capatul retelei de transport. Cu toate acestea, depozitele de inmagazinare subterana sunt in continuare exploatate la capacitate maxima. Totodata, ministrul economiei, Codrut Seres, a anuntat ca livrarile de gaze catre marii consumatori industriali urmeaza sa fie reluate la nivelul normal dupa revenirea la cota stabilita cu Federatia Rusa.
 
Sursa: Libertatea

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Signify ridica standardele de sanatate si bunastare la birou cu noile pachete de senzori IoT si elimina emisiile de carbon Signify ridica standardele de sanatate si bunastare la birou cu noile pachete de senzori IoT si elimina emisiile de carbon
ANL construieste 500 de locuinte in Suceava ANL construieste 500 de locuinte in Suceava
Apartamentele din Bucuresti, cu 20% mai ieftine - 6 IANUARIE 2009 Apartamentele din Bucuresti, cu 20% mai ieftine - 6 IANUARIE 2009
Grupul TeraPlast primeste 6,8 milioane de euro ajutor de stat Grupul TeraPlast primeste 6,8 milioane de euro ajutor de stat
Noi vrem copii care sa bata mingea in curtea scolii Noi vrem copii care sa bata mingea in curtea scolii
Preturile materialelor de constructie, umflate artificial Preturile materialelor de constructie, umflate artificial

Vezi mai multe articole