Agentiile imobiliare cer amanarea certificatului energetic - 17 Decembrie 2009

17 decembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Cei care intentioneaza sa vanda sau sa cumpere o locuinta anul viitor trebuie sa tina cont ca vor avea nevoie de de un certificat energetic. Deocamdata, parerile sunt impartite intre taberele notarilor, agentilor imobiliari si auditorilor. Asociatia Romana a Agentiilor Imobiliare (ARAI) este de parere ca aceasta lege va fi dificil de aplicat de la anul si pledeaza pentru amanarea ei pentru jumatatea anului viitor. "Obligativitatea obtinerii certificatului de performanta energetica va avea ca efect stoparea sau intarzierea vanzarilor de locuinte vechi, iar intr-o perioada de criza economica cu repercusiuni grave in domeniul imobiliar, vor fi atinse in mod direct interesele...

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Bani si pentru tinerii care au o garsoniera Bani si pentru tinerii care au o garsoniera
Canicula umfla afacerile cu aer Canicula umfla afacerile cu aer
Ne imprumutam sa trecem iarna Ne imprumutam sa trecem iarna
inSIGN by Noblesse Group International a primit premiul pentru excelenta in inovatie in design interior inSIGN by Noblesse Group International a primit premiul pentru excelenta in inovatie in design interior
Compania Praktiker Romania a fost premiata pentru a doua oara in cadrul Best Buy Award pentru cel mai bun raport calitate-pret Compania Praktiker Romania a fost premiata pentru a doua oara in cadrul Best Buy Award pentru cel mai bun raport calitate-pret
Schneider Electric a lansat in Romania o noua generatie de centrale de masura din gama EasyLogic PM2000 Schneider Electric a lansat in Romania o noua generatie de centrale de masura din gama EasyLogic PM2000

Vezi mai multe articole