Agentiile imobiliare cer amanarea certificatului energetic - 17 Decembrie 2009

17 decembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Cei care intentioneaza sa vanda sau sa cumpere o locuinta anul viitor trebuie sa tina cont ca vor avea nevoie de de un certificat energetic. Deocamdata, parerile sunt impartite intre taberele notarilor, agentilor imobiliari si auditorilor. Asociatia Romana a Agentiilor Imobiliare (ARAI) este de parere ca aceasta lege va fi dificil de aplicat de la anul si pledeaza pentru amanarea ei pentru jumatatea anului viitor. "Obligativitatea obtinerii certificatului de performanta energetica va avea ca efect stoparea sau intarzierea vanzarilor de locuinte vechi, iar intr-o perioada de criza economica cu repercusiuni grave in domeniul imobiliar, vor fi atinse in mod direct interesele...

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

De ce sa alegi o statie de calcat Tefal? De ce sa alegi o statie de calcat Tefal?
Pavaj colorat si afara, si inauntru Pavaj colorat si afara, si inauntru
STAR STONE și-a bugetat investiții de 1,1 milioane de euro anul acesta și mizează pe o creștere de peste 20% a business-ului în 2022, la aproape 7 milioane de euro STAR STONE și-a bugetat investiții de 1,1 milioane de euro anul acesta și mizează pe o creștere de peste 20% a business-ului în 2022, la aproape 7 milioane de euro
Mapei Romania premiaza 3 studenti din cadrul Universitatii Nationale de Arte Bucuresti Mapei Romania premiaza 3 studenti din cadrul Universitatii Nationale de Arte Bucuresti
Statul va construi 12.000 de locuinte pentru tineri si persoane cu venituri mici Statul va construi 12.000 de locuinte pentru tineri si persoane cu venituri mici
Peste 15.000 de locuinte vor fi finalizate in urmatorii ani in Capitala Peste 15.000 de locuinte vor fi finalizate in urmatorii ani in Capitala

Vezi mai multe articole