Agentiile imobiliare cer amanarea certificatului energetic - 17 Decembrie 2009

17 decembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Cei care intentioneaza sa vanda sau sa cumpere o locuinta anul viitor trebuie sa tina cont ca vor avea nevoie de de un certificat energetic. Deocamdata, parerile sunt impartite intre taberele notarilor, agentilor imobiliari si auditorilor. Asociatia Romana a Agentiilor Imobiliare (ARAI) este de parere ca aceasta lege va fi dificil de aplicat de la anul si pledeaza pentru amanarea ei pentru jumatatea anului viitor. "Obligativitatea obtinerii certificatului de performanta energetica va avea ca efect stoparea sau intarzierea vanzarilor de locuinte vechi, iar intr-o perioada de criza economica cu repercusiuni grave in domeniul imobiliar, vor fi atinse in mod direct interesele...

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cozile raman doar amintiri urate Cozile raman doar amintiri urate
Casa viitorului, dezvoltata de HUF HAUS in Germania Casa viitorului, dezvoltata de HUF HAUS in Germania
Statul vrea sa impulsioneze constructiile Statul vrea sa impulsioneze constructiile
periferie periferie
Mihai Leu si Piotr Cinski jurizeaza cel mai mare concurs de colantari auto din Romania Mihai Leu si Piotr Cinski jurizeaza cel mai mare concurs de colantari auto din Romania
Din ianuarie, Hornbach incheie relatiile comerciale cu Schweighofer Din ianuarie, Hornbach incheie relatiile comerciale cu Schweighofer

Vezi mai multe articole