Agentul termic viziteaza caloriferele din Bucuresti

17 octombrie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Radet a inceput de ieri-seara probele tehnologice pentru incalzirea apartamentelor. Energia termica va fi distribuita in regim permanent numai dupa inregistrarea, pe o perioada de trei zile consecutiv, a unor temperaturi exterioare sub 10 grade Celsius, se precizeaza intr-un comunicat de presa al Primariei Capitalei.
 
Pe de alta parte, intr-o instiintare oficiala a regiei de termoficare, in functie de evolutia ulterioara a temperaturilor exterioare, Radet va lua masurile tehnice necesare pentru furnizarea energiei termice in regim permanent.
 
Radet precizeaza ca pentru blocurile dotate cu repartitoare de costuri, fiecare proprietar de apartament are posibilitatea sa-si gestioneze propriul consum. Asociatiile de proprietari care nu doresc furnizarea caldurii, din blocurile fara repartitoare, pot sista caldura de la vana de la contorul de bransament sau pot anunta dispeceratele Radet de intentia lor.
 
Sursa: Cotidianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Peste 1 milion de metri patrati, suprafata totala a locuintelor prezentate weekendul acesta la Imobiliarium Baneasa Peste 1 milion de metri patrati, suprafata totala a locuintelor prezentate weekendul acesta la Imobiliarium Baneasa
Dreame Technology il numește pe Cristiano Ronaldo  Brand Ambasador la nivel global Dreame Technology il numește pe Cristiano Ronaldo Brand Ambasador la nivel global
Praktiker lanseaza un nou catalog pentru casa si gradina, destinat amenajarilor de vara Praktiker lanseaza un nou catalog pentru casa si gradina, destinat amenajarilor de vara
Basarab Basarab
Caravana BookLand 2013 Caravana BookLand 2013
Ceresit Suport: prima aplicatie dedicata meseriasilor si consumatorilor finali Ceresit Suport: prima aplicatie dedicata meseriasilor si consumatorilor finali

Vezi mai multe articole