Ajutoarele pentru incalzirea din timpul iernii, majorate cu 12,5%

09 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Ajutoarele pentru incalzirea din timpul iernii, majorate cu 12,5%
 
Cuantumul ajutorului financiar acordat de stat persoanelor cu venituri reduse pentru incalzirea locuintei cu gaze va fi majorat, cu 12,5%, pentru sezonul rece 2008-2009, astfel incat majorarea pretului la gaze sa fie acoperita integral, a decis, miercuri, Guvernul. Pentru locuintele incalzite cu lemne, carbuni si combustibil petrolier, ajutorul va fi majorat cu 7%. “Cea mai importanta parte a sumelor provenite pentru majorarea ajutoarelor de incalzire va proveni din Fondul de Solidaritate alimentat de Romgaz si Petrom”, a spus ministrul Muncii, Mariana Campean.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Grupul TeraPlast a dobandit controlul asupra Depaco Grupul TeraPlast a dobandit controlul asupra Depaco
Cine mai construieste case in Romania? Cine mai construieste case in Romania?
Mediul si casele noastre - 22 octombrie 2010 Mediul si casele noastre - 22 octombrie 2010
Concursul International Wienerberger Brick Award 2018 si-a desemnat castigatorii! Concursul International Wienerberger Brick Award 2018 si-a desemnat castigatorii!
Cozile raman doar amintiri urate Cozile raman doar amintiri urate
"Prima Casa" va avea un plafon de garantii de 200 mil. euro

Vezi mai multe articole