Amenzi pentru constructiile neautorizate

21 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii au aplicat in cursul lunii aprilie amenzi in valoare de 4.000 de RON. Sanctiunile s-au indreptat catre cetatenii care au construit, pe domeniul public fara autorizatie, garaje, garduri sau copertine. Si cei care au facut modificari interioare, ilegal, au suportat aceeasi consecinta.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Milano Design Week 2021 Milano Design Week 2021
Vanzatorul va returneaza banii daca v-a dat locuinta altui proprietar Vanzatorul va returneaza banii daca v-a dat locuinta altui proprietar
Cumparatorul de case din Bucuresti vrea un apartament cu 2-3 camere in sectorul 3 - 09 august 2010 Cumparatorul de case din Bucuresti vrea un apartament cu 2-3 camere in sectorul 3 - 09 august 2010
Crestere de peste 31% in constructii Crestere de peste 31% in constructii
Energia solara are nevoie de sustinerea autoritatilor romane Energia solara are nevoie de sustinerea autoritatilor romane
In Capitala, coada la apartamentele ANL In Capitala, coada la apartamentele ANL

Vezi mai multe articole