Amenzi pentru constructiile neautorizate

21 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii au aplicat in cursul lunii aprilie amenzi in valoare de 4.000 de RON. Sanctiunile s-au indreptat catre cetatenii care au construit, pe domeniul public fara autorizatie, garaje, garduri sau copertine. Si cei care au facut modificari interioare, ilegal, au suportat aceeasi consecinta.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Traieste viata la intensitate maxima - Sony lanseaza o noua gama X-Series, si prezinta trei noi boxe wireless puternice Traieste viata la intensitate maxima - Sony lanseaza o noua gama X-Series, si prezinta trei noi boxe wireless puternice
Numarul constructiilor scade Numarul constructiilor scade
Wizmo.ro: Ce trebuie sa contina un anunt imobiliar pentru a avea succes Wizmo.ro: Ce trebuie sa contina un anunt imobiliar pentru a avea succes
Majoritatea dintre romani isi cumpara casa de pe internet Majoritatea dintre romani isi cumpara casa de pe internet
Carrefour Romania: garantat scaderea TVA-ului la 19% se regaseste in pretul platit, de la 1 ianuarie 2017 Carrefour Romania: garantat scaderea TVA-ului la 19% se regaseste in pretul platit, de la 1 ianuarie 2017
12 euro costa metrul patrat de curte englezeasca 12 euro costa metrul patrat de curte englezeasca

Vezi mai multe articole