Amenzi pentru constructiile neautorizate

21 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii au aplicat in cursul lunii aprilie amenzi in valoare de 4.000 de RON. Sanctiunile s-au indreptat catre cetatenii care au construit, pe domeniul public fara autorizatie, garaje, garduri sau copertine. Si cei care au facut modificari interioare, ilegal, au suportat aceeasi consecinta.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Isi revine piata imobiliara? Isi revine piata imobiliara?
Legea chiriilor va intra in vigoare in primul semestru al acestui an Legea chiriilor va intra in vigoare in primul semestru al acestui an
Incepe cea de-a saptea editie a Romanian Design Week, Bucuresti, 17-26 mai Incepe cea de-a saptea editie a Romanian Design Week, Bucuresti, 17-26 mai
Andrew Prelea: Imi pare rau ca nu am riscat mai mult in investitiile imobiliare facute in Romania Andrew Prelea: Imi pare rau ca nu am riscat mai mult in investitiile imobiliare facute in Romania
Depanero extinde oferta de servicii in zona de mobilitate electrica si energie verde Depanero extinde oferta de servicii in zona de mobilitate electrica si energie verde
Legea e facuta de cel cu bani mai multi - 03 Decembrie 2009 Legea e facuta de cel cu bani mai multi - 03 Decembrie 2009

Vezi mai multe articole