Amenzi pentru constructiile neautorizate

21 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii au aplicat in cursul lunii aprilie amenzi in valoare de 4.000 de RON. Sanctiunile s-au indreptat catre cetatenii care au construit, pe domeniul public fara autorizatie, garaje, garduri sau copertine. Si cei care au facut modificari interioare, ilegal, au suportat aceeasi consecinta.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Primul bloc-hotel se ridica pe litoral Primul bloc-hotel se ridica pe litoral
TP-LINK intră pe noi segmente de piață: prize inteligente și boxe portabile TP-LINK intră pe noi segmente de piață: prize inteligente și boxe portabile
Factura la intretinere a aprins inflatia Factura la intretinere a aprins inflatia
Preturile caselor se calmeaza in doi-trei ani Preturile caselor se calmeaza in doi-trei ani
Doar 20% din dosarele pentru Prima Casa vizeaza locuintele noi. Ce cred consultantii? - 26 August 2009 Doar 20% din dosarele pentru Prima Casa vizeaza locuintele noi. Ce cred consultantii? - 26 August 2009
Banii necesari in 2008 pentru a cumpara o garsoniera ajung acum pentru o locuinta cu 3 sau 4 camere Banii necesari in 2008 pentru a cumpara o garsoniera ajung acum pentru o locuinta cu 3 sau 4 camere

Vezi mai multe articole