Amenzi pentru constructiile neautorizate

21 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii au aplicat in cursul lunii aprilie amenzi in valoare de 4.000 de RON. Sanctiunile s-au indreptat catre cetatenii care au construit, pe domeniul public fara autorizatie, garaje, garduri sau copertine. Si cei care au facut modificari interioare, ilegal, au suportat aceeasi consecinta.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Lansarea Albumului RIDA Lifestyle Design Interior 2024: Celebrarea Excelentei in Design Lansarea Albumului RIDA Lifestyle Design Interior 2024: Celebrarea Excelentei in Design
Scenariu Eveniment Craiova Scenariu Eveniment Craiova
A inceput INFRADAYS 2026: specialisti din infrastructura si autoritati discuta aplicarea reala a digitalizarii in proiecte A inceput INFRADAYS 2026: specialisti din infrastructura si autoritati discuta aplicarea reala a digitalizarii in proiecte
Se scumpesc terenurile Se scumpesc terenurile
Doar 10 credite in lei si 4 pentru constructii prin Prima casa Doar 10 credite in lei si 4 pentru constructii prin Prima casa
Pretul gazelor ar putea creste cu 19% Pretul gazelor ar putea creste cu 19%

Vezi mai multe articole