Amenzi pentru constructiile neautorizate

21 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii au aplicat in cursul lunii aprilie amenzi in valoare de 4.000 de RON. Sanctiunile s-au indreptat catre cetatenii care au construit, pe domeniul public fara autorizatie, garaje, garduri sau copertine. Si cei care au facut modificari interioare, ilegal, au suportat aceeasi consecinta.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

P3 incheie inca un an cu performante record si pune bazele unei cresteri majore in 2017 P3 incheie inca un an cu performante record si pune bazele unei cresteri majore in 2017
Apartamentele s-ar putea ieftini cu pana la 25% in 2009, daca bancile nu vor relua creditarea - 27 Februarie 2009 Apartamentele s-ar putea ieftini cu pana la 25% in 2009, daca bancile nu vor relua creditarea - 27 Februarie 2009
ROBINET Arma Distrigazurilor pentru a obtine cresterea preturilor ROBINET Arma Distrigazurilor pentru a obtine cresterea preturilor
Lindab Romania trece testul timpului - 20 de ani de la construirea primei hale metalice in Romania Lindab Romania trece testul timpului - 20 de ani de la construirea primei hale metalice in Romania
Finantele se imprumuta pentru constructia de locuinte si modernizarea rurala Finantele se imprumuta pentru constructia de locuinte si modernizarea rurala
Impozitele mai mari pe cladiri si terenuri, amanate pana in 2010 - 19 Februarie 2009 Impozitele mai mari pe cladiri si terenuri, amanate pana in 2010 - 19 Februarie 2009

Vezi mai multe articole