Caldura: Scumpire sub 15%

08 februarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

ANRE va majora pretul gigacaloriei platite de catre bucuresteni catre RADET, dar sub procentul de 15% solicitat in luna ianuarie. Potrivit lui Varujan Vosganian, cererea producatorului de energie termica Electrocentrale Bucuresti este inca dezbatuta de catre ANRE. “Deja Autoritatea a sugerat ca oferta companiei nu poate fi acceptata si ca se va gasi un pret ceva mai mic”, a spus Vosganian. ELCEN a motivat cererea de majorare a tarifelor prin cresterea preturilor la gazele naturale si pacura, combustibilii folositi la producerea energiei termice.
 
Sursa: Jurnalul national

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Bucurestenii dinspre centrul orasului ar putea plati impozite mai mari - 21 aprilie 2010 Bucurestenii dinspre centrul orasului ar putea plati impozite mai mari - 21 aprilie 2010
La Arbore a inceput reconstructia caselor La Arbore a inceput reconstructia caselor
Sedii gratis pentru afaceri noi Sedii gratis pentru afaceri noi
Proiecte imobiliare de 14 miliarde euro Proiecte imobiliare de 14 miliarde euro
Romexpo 2025: Un Pilon al Solidarității Industriei Construcțiilor Romexpo 2025: Un Pilon al Solidarității Industriei Construcțiilor
Cum au evoluat preturile terenurilor din sudul Bucurestiului in 2008 Cum au evoluat preturile terenurilor din sudul Bucurestiului in 2008

Vezi mai multe articole