Caldura: Scumpire sub 15%

08 februarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

ANRE va majora pretul gigacaloriei platite de catre bucuresteni catre RADET, dar sub procentul de 15% solicitat in luna ianuarie. Potrivit lui Varujan Vosganian, cererea producatorului de energie termica Electrocentrale Bucuresti este inca dezbatuta de catre ANRE. “Deja Autoritatea a sugerat ca oferta companiei nu poate fi acceptata si ca se va gasi un pret ceva mai mic”, a spus Vosganian. ELCEN a motivat cererea de majorare a tarifelor prin cresterea preturilor la gazele naturale si pacura, combustibilii folositi la producerea energiei termice.
 
Sursa: Jurnalul national

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Mobilitate conectata: Bosch transforma masina in asistent personal Mobilitate conectata: Bosch transforma masina in asistent personal
2008, anul exploziei imobiliare 2008, anul exploziei imobiliare
The Smart Home Summit Evenimentul Anului, dedicat Caselor si Cladirilor inteligente The Smart Home Summit Evenimentul Anului, dedicat Caselor si Cladirilor inteligente
Piata imobiliara 2005 Piata imobiliara 2005
Noutati din lumea vopselelor premium. Liderul mondial PPG in Romania. Noutati din lumea vopselelor premium. Liderul mondial PPG in Romania.
Ariston Thermo Romania a facilitat accesul la apa calda pentru 112.000 de copii si varstnici in cadrul campaniei umanitare Comfort Challenge Ariston Thermo Romania a facilitat accesul la apa calda pentru 112.000 de copii si varstnici in cadrul campaniei umanitare Comfort Challenge

Vezi mai multe articole