Caldura: Scumpire sub 15%

08 februarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

ANRE va majora pretul gigacaloriei platite de catre bucuresteni catre RADET, dar sub procentul de 15% solicitat in luna ianuarie. Potrivit lui Varujan Vosganian, cererea producatorului de energie termica Electrocentrale Bucuresti este inca dezbatuta de catre ANRE. “Deja Autoritatea a sugerat ca oferta companiei nu poate fi acceptata si ca se va gasi un pret ceva mai mic”, a spus Vosganian. ELCEN a motivat cererea de majorare a tarifelor prin cresterea preturilor la gazele naturale si pacura, combustibilii folositi la producerea energiei termice.
 
Sursa: Jurnalul national

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Schimbare in top managementul Henkel Romania Schimbare in top managementul Henkel Romania
Vanzarile de gips-carton, in crestere Vanzarile de gips-carton, in crestere
Peste 150.000 de vizitatori în Veranda în weekendul de deschidere Peste 150.000 de vizitatori în Veranda în weekendul de deschidere
Prima Deschidere HA.RO in Tara – Urmeaza Timisoara si Bucuresti si Online in Toata Tara! Prima Deschidere HA.RO in Tara – Urmeaza Timisoara si Bucuresti si Online in Toata Tara!
Teama de cutremur face jocurile pe piata imobiliara din Romania - 29 Aprilie 2009 Teama de cutremur face jocurile pe piata imobiliara din Romania - 29 Aprilie 2009
400 de milioane de euro pentru 3.000 de apartamente in Capitala si in Cluj 400 de milioane de euro pentru 3.000 de apartamente in Capitala si in Cluj

Vezi mai multe articole