Caldura: Scumpire sub 15%

08 februarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

ANRE va majora pretul gigacaloriei platite de catre bucuresteni catre RADET, dar sub procentul de 15% solicitat in luna ianuarie. Potrivit lui Varujan Vosganian, cererea producatorului de energie termica Electrocentrale Bucuresti este inca dezbatuta de catre ANRE. “Deja Autoritatea a sugerat ca oferta companiei nu poate fi acceptata si ca se va gasi un pret ceva mai mic”, a spus Vosganian. ELCEN a motivat cererea de majorare a tarifelor prin cresterea preturilor la gazele naturale si pacura, combustibilii folositi la producerea energiei termice.
 
Sursa: Jurnalul national

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

#INDAGRA2024 – Experienta Unica de Networking Agricol #INDAGRA2024 – Experienta Unica de Networking Agricol
Apartamente noi doar pentru bogati Apartamente noi doar pentru bogati
"Profetul" Gary Shilling vede apartamentele de inchiriat ca cea mai sigura investitie imobiliara
Potential de peste 1 miliard de euro pe piata centralelor Potential de peste 1 miliard de euro pe piata centralelor
Miele prezinta noile serii de electrocasnice la IFA 2017 Miele prezinta noile serii de electrocasnice la IFA 2017
Primele tranzactii cu locuinte in Bucuresti. Prima Casa a scumpit si apartamentele de 3 camere - 01 Octombrie 2009 Primele tranzactii cu locuinte in Bucuresti. Prima Casa a scumpit si apartamentele de 3 camere - 01 Octombrie 2009

Vezi mai multe articole