Caldura: Scumpire sub 15%

08 februarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

ANRE va majora pretul gigacaloriei platite de catre bucuresteni catre RADET, dar sub procentul de 15% solicitat in luna ianuarie. Potrivit lui Varujan Vosganian, cererea producatorului de energie termica Electrocentrale Bucuresti este inca dezbatuta de catre ANRE. “Deja Autoritatea a sugerat ca oferta companiei nu poate fi acceptata si ca se va gasi un pret ceva mai mic”, a spus Vosganian. ELCEN a motivat cererea de majorare a tarifelor prin cresterea preturilor la gazele naturale si pacura, combustibilii folositi la producerea energiei termice.
 
Sursa: Jurnalul national

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Amenajati-va baia de la bloc in stil Burj al Arab Amenajati-va baia de la bloc in stil Burj al Arab
Dezechilibru pe piata inchirierilor de locuinte Dezechilibru pe piata inchirierilor de locuinte
Lucrarile din constructii, crestere de 31% Lucrarile din constructii, crestere de 31%
asig asig
Siemens SRL: venituri de 160 milioane euro in anul fiscal 2016 Siemens SRL: venituri de 160 milioane euro in anul fiscal 2016
Facturi mai mari la lumina si gaze de la inceputul lunii iulie Facturi mai mari la lumina si gaze de la inceputul lunii iulie

Vezi mai multe articole