Caldura: Scumpire sub 15%

08 februarie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

ANRE va majora pretul gigacaloriei platite de catre bucuresteni catre RADET, dar sub procentul de 15% solicitat in luna ianuarie. Potrivit lui Varujan Vosganian, cererea producatorului de energie termica Electrocentrale Bucuresti este inca dezbatuta de catre ANRE. “Deja Autoritatea a sugerat ca oferta companiei nu poate fi acceptata si ca se va gasi un pret ceva mai mic”, a spus Vosganian. ELCEN a motivat cererea de majorare a tarifelor prin cresterea preturilor la gazele naturale si pacura, combustibilii folositi la producerea energiei termice.
 
Sursa: Jurnalul national

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Lucrezi in domeniul constructiilor? Participa la evenimentul lunii, marca PIATRAONLINE Lucrezi in domeniul constructiilor? Participa la evenimentul lunii, marca PIATRAONLINE
Invata sa dai culoare gradinii tale la EXPO FLOWERS & GARDEN Invata sa dai culoare gradinii tale la EXPO FLOWERS & GARDEN
Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti Cetatenii care decid sa economiseasca energie vor fi rasplatiti
Kuma – produse de design contemporane fabricate in Romania Kuma – produse de design contemporane fabricate in Romania
Concepte inovatoare pentru constructia de ferestre, prezentate de VEKA in cadrul Fensterbau Frontale 2018 Concepte inovatoare pentru constructia de ferestre, prezentate de VEKA in cadrul Fensterbau Frontale 2018
Philips Lighting devine Signify Philips Lighting devine Signify

Vezi mai multe articole