Complex rezidential de 6,4 milioane euro la Timisoara

01 martie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Agentia imobiliara Sedako va incepe in acest an primul proiect de construire a unui ansamblu rezidential, in zona de est a municipiului Timisoara, valoarea investitiei fiind estimata la 6,4 milioane de euro, a declarat reprezentantul Sedako, Adelin Bachner. "Ansamblul va fi construit pe un teren de circa 13 hectare, cu parcele avand suprafetele cuprinse intre 608 si 1.099 de metri patrati, si va avea 119 case", a precizat Bachner. Proiectul prevede ridicarea a trei tipuri de case, structurate pe parter si mansarda, cu suprafetele construite cuprinse intre 120 si 250 mp. Potrivit lui Bachner, Sedako va construi in jur de 60 de locuinte, restul loturilor urmand sa fie vandute pentru constructii individuale. Lucrarile la drumuri si utilitati vor fi incepute la sfarsitul lunii martie, termenul pentru finalizarea ansamblului fiind stabilit pentru ultimul trimestru al anului viitor.
 
Sursa: Ziarul financiar

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Ceresit si Kiss FM iti dau bani de vacanta! Ceresit si Kiss FM iti dau bani de vacanta!
Orasele mici nu atrag investitii rezidentiale Orasele mici nu atrag investitii rezidentiale
Bilantul ultimului targ imobiliar al anului: 21 de locuinte vandute din 9.000 - 07 Decembrie 2009 Bilantul ultimului targ imobiliar al anului: 21 de locuinte vandute din 9.000 - 07 Decembrie 2009
HUF HAUS dezvolta case autonome, bazate pe energie regenerabila HUF HAUS dezvolta case autonome, bazate pe energie regenerabila
Proprietarii isi pot vinde apartamentele doar cu plata la zi a datoriilor Proprietarii isi pot vinde apartamentele doar cu plata la zi a datoriilor
Energia termica se scumpeste cu 5-6% de la 1 august Energia termica se scumpeste cu 5-6% de la 1 august

Vezi mai multe articole