Complex rezidential de 6,4 milioane euro la Timisoara

01 martie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Agentia imobiliara Sedako va incepe in acest an primul proiect de construire a unui ansamblu rezidential, in zona de est a municipiului Timisoara, valoarea investitiei fiind estimata la 6,4 milioane de euro, a declarat reprezentantul Sedako, Adelin Bachner. "Ansamblul va fi construit pe un teren de circa 13 hectare, cu parcele avand suprafetele cuprinse intre 608 si 1.099 de metri patrati, si va avea 119 case", a precizat Bachner. Proiectul prevede ridicarea a trei tipuri de case, structurate pe parter si mansarda, cu suprafetele construite cuprinse intre 120 si 250 mp. Potrivit lui Bachner, Sedako va construi in jur de 60 de locuinte, restul loturilor urmand sa fie vandute pentru constructii individuale. Lucrarile la drumuri si utilitati vor fi incepute la sfarsitul lunii martie, termenul pentru finalizarea ansamblului fiind stabilit pentru ultimul trimestru al anului viitor.
 
Sursa: Ziarul financiar

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Peste 7 milioane de locuinte vor fi asigurate obligatoriu de la 1 ianuarie Peste 7 milioane de locuinte vor fi asigurate obligatoriu de la 1 ianuarie
Fonduri pentru centralele termice Fonduri pentru centralele termice
Guvernul a aprobat proiectul privind performanta energetica a cladirilor Guvernul a aprobat proiectul privind performanta energetica a cladirilor
CAMEX  Timisoara 2011 - evenimente "business to business" pentru antreprenori, arhitecti si urbanisti CAMEX Timisoara 2011 - evenimente "business to business" pentru antreprenori, arhitecti si urbanisti
Cele mai bune solutii pentru reducerea ratei la casa Cele mai bune solutii pentru reducerea ratei la casa
Energia verde ar putea ajunge sa reprezinte 33% din consum in 2010 Energia verde ar putea ajunge sa reprezinte 33% din consum in 2010

Vezi mai multe articole