Cum platim pierderile de apa la bloc

08 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Cititorii Libertatii au avut ocazia, miercuri, sa-i adreseze intrebari telefonic lui Radu Opaina, presedintele Federatiei Asociatiilor de Proprietari din Romania. Una dintre cele mai dese probleme ridicate de bucuresteni a fost legata de obligativitatea locatarilor de a plati pierderile de apa din bloc. Iata care a fost raspunsul oferit de specialist: “Indiferent de situatie, daca aveti sau nu apometre, ca proprietar al locuintei dintr-un imobil, aveti obligatii cu privire la pierderi. Astfel, ele sunt rezultatul scaderii din factura a apei consumate, conform indicatiilor apometrelor si a cantitatii normate pentru cei necontorizati. Diferenta se imparte, in functie de suprafata utila a apartamentului fiecarui locatar in parte si se adauga la suma afisata pe tabelul de intretinere, la rubrica “consum apa spatii comune”.
 
Sursa: Libertatea

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Orasenii sunt dispusi sa dea maximum 60.000 de euro pentru o casa la munte Orasenii sunt dispusi sa dea maximum 60.000 de euro pentru o casa la munte
La Arbore a inceput reconstructia caselor La Arbore a inceput reconstructia caselor
Noile proiecte imobiliare nu se adreseaza maselor largi ale populatiei Noile proiecte imobiliare nu se adreseaza maselor largi ale populatiei
Grupul Teraplast cumpara o fabrica de panouri sandwich in Serbia Grupul Teraplast cumpara o fabrica de panouri sandwich in Serbia
Electrolux propune un ghid practic de cumparare a masinii de spalat Electrolux propune un ghid practic de cumparare a masinii de spalat
IL MITO di Giorgio Butini la Palatul Noblesse: O Expozitie de Sculptura Sub Patronajul Ambasadei Italiei IL MITO di Giorgio Butini la Palatul Noblesse: O Expozitie de Sculptura Sub Patronajul Ambasadei Italiei

Vezi mai multe articole