Cum platim pierderile de apa la bloc

08 martie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Cititorii Libertatii au avut ocazia, miercuri, sa-i adreseze intrebari telefonic lui Radu Opaina, presedintele Federatiei Asociatiilor de Proprietari din Romania. Una dintre cele mai dese probleme ridicate de bucuresteni a fost legata de obligativitatea locatarilor de a plati pierderile de apa din bloc. Iata care a fost raspunsul oferit de specialist: “Indiferent de situatie, daca aveti sau nu apometre, ca proprietar al locuintei dintr-un imobil, aveti obligatii cu privire la pierderi. Astfel, ele sunt rezultatul scaderii din factura a apei consumate, conform indicatiilor apometrelor si a cantitatii normate pentru cei necontorizati. Diferenta se imparte, in functie de suprafata utila a apartamentului fiecarui locatar in parte si se adauga la suma afisata pe tabelul de intretinere, la rubrica “consum apa spatii comune”.
 
Sursa: Libertatea

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Bucuresti Mall Vitan prezinta brandul romanesc Alessandro Biaggio Bucuresti Mall Vitan prezinta brandul romanesc Alessandro Biaggio
Viitorul imobiliar bucurestean: apartamente tip "Epoca de Aur" - 15 Septembrie 2009 Viitorul imobiliar bucurestean: apartamente tip "Epoca de Aur" - 15 Septembrie 2009
Bucurestenii rastoarna teoriile imobiliare Bucurestenii rastoarna teoriile imobiliare
Autoritatile, in dezacord cu UE in privinta pretului energiei Autoritatile, in dezacord cu UE in privinta pretului energiei
Reabilitare termica-romanii de la bloc, avantajati fata de romanii de la casa Reabilitare termica-romanii de la bloc, avantajati fata de romanii de la casa
4.000 de locuinte noi in zona Aviatiei 4.000 de locuinte noi in zona Aviatiei

Vezi mai multe articole