Locuinte sociale pentru tineri si expropriati

08 iulie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

INGHESUITA. Edilul sectorului 4 vrea un program pentru a rezolva avalansa de cereri de locuinte din sector.
 
Cristian Popescu Piedone mizeaza, intr-o prima etapa, pe conectarea la energie electrica a blocului F3 din zona IMGB, unde sunt 200 de garsoniere. Pana in prezent, la Primaria Sectorului 4 au fost depuse peste 2.500 de cereri de locuinte, dintre care peste 1.600 sunt ale tinerilor de pana in 35 de ani si circa 370 ale familiilor evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Noul catalog Brico Depot aduce primavara in casa ta Noul catalog Brico Depot aduce primavara in casa ta
Materiale de constructii Materiale de constructii
PC Garage da startul la cel mai mare Black Friday de Gaming PC Garage da startul la cel mai mare Black Friday de Gaming
Incepe #TotulPentruCasaTa - ghidul digital al stilurilor de constructie si design interior Incepe #TotulPentruCasaTa - ghidul digital al stilurilor de constructie si design interior
Gerul si ploaia pot duce la reconstruirea caseiNicu Stan Gerul si ploaia pot duce la reconstruirea caseiNicu Stan
STIHL Romania prezinta o noua gama de unelte electrice STIHL Romania prezinta o noua gama de unelte electrice

Vezi mai multe articole