Locuinte sociale pentru tineri si expropriati

08 iulie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

INGHESUITA. Edilul sectorului 4 vrea un program pentru a rezolva avalansa de cereri de locuinte din sector.
 
Cristian Popescu Piedone mizeaza, intr-o prima etapa, pe conectarea la energie electrica a blocului F3 din zona IMGB, unde sunt 200 de garsoniere. Pana in prezent, la Primaria Sectorului 4 au fost depuse peste 2.500 de cereri de locuinte, dintre care peste 1.600 sunt ale tinerilor de pana in 35 de ani si circa 370 ale familiilor evacuate din casele nationalizate.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Chiriile Chiriile
Romanii investesc rar si putin in reamenajarea caselor Romanii investesc rar si putin in reamenajarea caselor
TeraSteel lanseaza Lead, o solutie inovatoare pentru cladirile viitorului TeraSteel lanseaza Lead, o solutie inovatoare pentru cladirile viitorului
Chiriile mai mici si facilitatile, atuurile parcurilor de afaceri Chiriile mai mici si facilitatile, atuurile parcurilor de afaceri
Cu Tefal Access’ Steam supravietuiesti goanei zilnice Cu Tefal Access’ Steam supravietuiesti goanei zilnice
Tinerii raman tot fara casa. Reglementarile BNR ii ajuta doar pe bancheri Tinerii raman tot fara casa. Reglementarile BNR ii ajuta doar pe bancheri

Vezi mai multe articole