Numarul romanilor de la oras care vor sa isi cumpere casa a crescut la 85% - 29 Septembrie 2009

29 septembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Ponderea locuitorilor din mediul urban care intentioneaza sa investeasca in locuinte a crescut la 85% in acest an, de la 72% in 2007, potrivit unui studiu realizat de Institutul de Cercetare IRSOP pentru BCR Banca pentru Locuinte (BCR BpL).
„Acest studiu ne-a aratat ca oamenii devin mai precauti si mai realisti, adica protejeaza ceea ce au, in loc sa se orienteze spre a castiga ceea ce nu au. Astfel, observam ca a crescut semnificativ intentia de a investi in imbunatatirea conditiilor de a trai”, a declarat vicepresedintele BCR BpL, Carmen Schuster...
[citeste in continuare]

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Noutatile CES 2019: solutii pentru spatiile de birouri ale viitorului de la Legrand Noutatile CES 2019: solutii pentru spatiile de birouri ale viitorului de la Legrand
Cum sa te pregatesti pentru renovarea locuintei Cum sa te pregatesti pentru renovarea locuintei
Tariceanu vrea ca ANL sa faca 80.000 de locuinte pe an Tariceanu vrea ca ANL sa faca 80.000 de locuinte pe an
Nou lant de bricolaje in Romania Nou lant de bricolaje in Romania
Cu cat s-au ieftinit apartamentele din Bucuresti Cu cat s-au ieftinit apartamentele din Bucuresti
Confort la un click distanta cu noul aer conditionat de la Beko Confort la un click distanta cu noul aer conditionat de la Beko

Vezi mai multe articole