Reabilitarile termice, conditionate de oprirea debransarilor

31 ianuarie, 2007

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Proprietarii care doresc ca imobilul in care locuiesc sa fie inclus in programul de reabilitare a retelei termice, finantat si de la buget, vor trebui sa semneze un angajament oficial prin care sa se oblige ca nu vor aproba debransarea locatarilor de la sistemul centralizat de incalzire. Potrivit legii, debransarea totala a instalatiilor de incalzire si/sau pentru apa calda este permisa cu acordul asociatiei de proprietari si al vecinilor de apartament, pe orizontala si pe verticala. Blocurile de locuinte sunt incluse in programele anuale de reabilitare termica daca asociatiile de proprietari aproba, cu votul majoritatii membrilor adunarii generale, decizia de interventie si semneaza conventia-cadru cu coordonatorul programului, pentru derularea si finantarea actiunilor.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

6 sfaturi despre cum sa mobilezi eficient un apartament mic 6 sfaturi despre cum sa mobilezi eficient un apartament mic
Masa de Craciun, livrata acasa de firme specializate Masa de Craciun, livrata acasa de firme specializate
Inchiderea balconului, numai cu autorizatie Inchiderea balconului, numai cu autorizatie
Investitii imobiliare in Ungaria si Bulgaria - o oportunitate pentru romani Investitii imobiliare in Ungaria si Bulgaria - o oportunitate pentru romani
Mii de locuinte noi incepute in Capitala in plina criza - 20 Aprilie 2009 Mii de locuinte noi incepute in Capitala in plina criza - 20 Aprilie 2009
Rezidentialul, in linie dreapta Rezidentialul, in linie dreapta

Vezi mai multe articole