Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Flanco gazduieste ediția de anul acesta a campaniei Portret de Familie Flanco gazduieste ediția de anul acesta a campaniei Portret de Familie
Carrefour România deschide cel de-al 31-lea hipermarket în noul centru comercial Veranda, din Bucureşti Carrefour România deschide cel de-al 31-lea hipermarket în noul centru comercial Veranda, din Bucureşti
Kronberger investeste 3 mil. euro Kronberger investeste 3 mil. euro
Cresc impozitele la case si terenuri Cresc impozitele la case si terenuri
Imobiliarii, primele victime romanesti ale crizei mondiale Imobiliarii, primele victime romanesti ale crizei mondiale
Tefal Pro Express Ultimate – Din dragoste pentru hainele tale Tefal Pro Express Ultimate – Din dragoste pentru hainele tale

Vezi mai multe articole