Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Mai scad preturile apartamentelor din Bucuresti pe site-urile de anunturi? Mai scad preturile apartamentelor din Bucuresti pe site-urile de anunturi?
Piata adezivilor va depasi 150 milioane de euro Piata adezivilor va depasi 150 milioane de euro
Apolodor va inchiria locuintele din ansamblul Octopus Garden - 17 DECEMBRIE 2008 Apolodor va inchiria locuintele din ansamblul Octopus Garden - 17 DECEMBRIE 2008
Cartierul miliardarilor Cartierul miliardarilor
Guvernul cere UE amanarea alinierii pretului la gaze Guvernul cere UE amanarea alinierii pretului la gaze
Deficitul de locuinte dicteaza pretul Deficitul de locuinte dicteaza pretul

Vezi mai multe articole