Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Clujenii si timisorenii, primii care au lasat din pretul terenului dupa spargerea balonului imobiliar - 03 Aprilie 2009 Clujenii si timisorenii, primii care au lasat din pretul terenului dupa spargerea balonului imobiliar - 03 Aprilie 2009
Expansiune imobiliara in comunele din jurul Capitalei Expansiune imobiliara in comunele din jurul Capitalei
TVA zero pentru locuintele noi: Fictiune sau realitate? TVA zero pentru locuintele noi: Fictiune sau realitate?
Cantina moderna la fabrica Bosch din Blaj Cantina moderna la fabrica Bosch din Blaj
Notarii vor sa mai reduca cu 15% onorariile pentru beneficiarii programului Notarii vor sa mai reduca cu 15% onorariile pentru beneficiarii programului "Prima Casa" - 22 iunie 2010
Altex se alatura programului „Rabla pentru electrocasnice”, lansat de Ministerul Mediului Altex se alatura programului „Rabla pentru electrocasnice”, lansat de Ministerul Mediului

Vezi mai multe articole