Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Baby Boom Show: Primul targ pentru copii si viitoare mamici are loc intre 9 si 12 martie la ROMEXPO Baby Boom Show: Primul targ pentru copii si viitoare mamici are loc intre 9 si 12 martie la ROMEXPO
Astazi apare primul indice imobiliar oficial din Romania - 29 iunie 2010 Astazi apare primul indice imobiliar oficial din Romania - 29 iunie 2010
Un roman din zece ar vrea sa isi cumpere o locuinta pana in 2010 Un roman din zece ar vrea sa isi cumpere o locuinta pana in 2010
Sectorul in care Romania a avut cea mai mare crestere din UE Sectorul in care Romania a avut cea mai mare crestere din UE
Piata creditelor Piata creditelor
Unde verificati contoarele de apa Unde verificati contoarele de apa

Vezi mai multe articole