Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Solutii de creditare pentru locuintele noi Solutii de creditare pentru locuintele noi
Inchirierile raman o afacere de viitor - 2008-11-07 Inchirierile raman o afacere de viitor - 2008-11-07
Preturi racoritoare si amenajari de vara la Brico Depot Preturi racoritoare si amenajari de vara la Brico Depot
Targul BIFE-SIM – crestere cu 5% fata de editia precedenta Targul BIFE-SIM – crestere cu 5% fata de editia precedenta
Dependintele scumpesc casa cu mii de euro Dependintele scumpesc casa cu mii de euro
Magazinul online Praktiker Romania lanseaza serviciul „Comanda online si ridica din magazin” Magazinul online Praktiker Romania lanseaza serviciul „Comanda online si ridica din magazin”

Vezi mai multe articole