Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Taxa anuala pentru casele inchiriate turistilor Taxa anuala pentru casele inchiriate turistilor
Tefal ActiFry® – Dragoste de la primul...cartof prajit! Tefal ActiFry® – Dragoste de la primul...cartof prajit!
Somnul arhitectilor naste monstri urbani Somnul arhitectilor naste monstri urbani
Cartier de lux cu vile gemene Cartier de lux cu vile gemene
Blocurile epocii de aur ies din garantie Blocurile epocii de aur ies din garantie
Castigam 1% la leafa, dar platim scump facturile Castigam 1% la leafa, dar platim scump facturile

Vezi mai multe articole