Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Termodinamica Viitorului: Gala Sustenabilitatii Mediului Construit Termodinamica Viitorului: Gala Sustenabilitatii Mediului Construit
Cum scoti cele mai dificile pete de pe haine? Cum scoti cele mai dificile pete de pe haine?
Start inscrierilor pentru cea de-a saptea editie a Bringing Light to Life Architectural Design Awards Start inscrierilor pentru cea de-a saptea editie a Bringing Light to Life Architectural Design Awards
Primul targ Primul targ "Prima casa": 220 de contracte, 15.000 de vizitatori - 20 Iulie 2009
Casa orasanului trage la tara Casa orasanului trage la tara
Conceptul #TotulPentruCasaTa are loc în format fizic ROMEXPO Conceptul #TotulPentruCasaTa are loc în format fizic ROMEXPO

Vezi mai multe articole