Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Idei pentru o gradina Idei pentru o gradina "energizanta"
Sectorul privat, principalul motor de crestere al vanzarilor pentru cazanele ELCO Sectorul privat, principalul motor de crestere al vanzarilor pentru cazanele ELCO
Birouri in Nordul Capitalei - 2004-12-02 Birouri in Nordul Capitalei - 2004-12-02
Mentenanta echipamentelor de climatizare creste cifra de afaceri Avi Compact cu 10% in 2021 Mentenanta echipamentelor de climatizare creste cifra de afaceri Avi Compact cu 10% in 2021
Ce nu stiai despre parfum Ce nu stiai despre parfum
Compania care se dezvolta in forta si in timpul pandemiei de Coronavirus Compania care se dezvolta in forta si in timpul pandemiei de Coronavirus

Vezi mai multe articole