Bani pentru utilizatorii de energie verde

20 octombrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

FINANTARE. Ministerul Mediului vrea sa cofinanteze in proportie de 80-90% populatia care utilizeaza energii regenerabile, doar daca persoanele fizice cumpara echipamente de la companii agreate de minister.
 
„Cofinantarea din partea noastra va fi acordata dupa instalarea echipamentelor“, a spus Korodi. Pe de alta parte, din fondul de mediu, Ministerul Mediului a acordat cofinantari pentru investitii in unitati pe biomasa, energie eoliana si o microhidrocentrala, a spus Korodi.
 
Sursa: Evenimentul zilei

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

De la 1 iulie: Asigurarea locuintei e obligatorie - 26 Ianuarie 2009  De la 1 iulie: Asigurarea locuintei e obligatorie - 26 Ianuarie 2009
Capcanele ansamblurilor rezidentiale: Intretinerea la apartamentul nou poate depasi rata la banca - 28 Octombrie 2009 Capcanele ansamblurilor rezidentiale: Intretinerea la apartamentul nou poate depasi rata la banca - 28 Octombrie 2009
Ritm mai lent la constructii Ritm mai lent la constructii
Participa ca expozant la MOBILA EXPO 2019 si beneficiezi de un plus de notorietate Participa ca expozant la MOBILA EXPO 2019 si beneficiezi de un plus de notorietate
Deschideri in primavara lui 2010: Dragos Paval va investi 15 mil. euro in doua magazine Dedeman in Craiova si Brasov Deschideri in primavara lui 2010: Dragos Paval va investi 15 mil. euro in doua magazine Dedeman in Craiova si Brasov
PIATRAONLINE inaugureaza primul apartament - concept in interiorul showroom-ului PIATRAONLINE inaugureaza primul apartament - concept in interiorul showroom-ului

Vezi mai multe articole