Casele spaniole s-au ieftinit cu 20%

15 mai, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Sectorul imobiliar din Spania se confrunta cu o scadere brutala a activitatii, pe fondul crizei creditelor, afirma Pedro Perez Fernandez de la G14, asociatia celor mai importante grupuri de imobiliare din Spania. In primul trimestru al anului, numarul tranzactiilor a scazut cu 60%, iar preturile caselor s-au micsorat cu pana la 20%. In 2008, sectorul imobiliar spaniol ar putea desfiinta 250.000 locuri de munca, arata Reuters.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cea mai ieftina varianta pentru o camera in plus Cea mai ieftina varianta pentru o camera in plus
ANRGN ne-a mintit: Gazele se scumpesc de la 1 octombrie ANRGN ne-a mintit: Gazele se scumpesc de la 1 octombrie
Credit-punte, bani sa-ti schimbi casa Credit-punte, bani sa-ti schimbi casa
Black Friday incepe la Miele pe 15 noiembrie si va genera vanzari cu 30% mai mari fata de anul trecut Black Friday incepe la Miele pe 15 noiembrie si va genera vanzari cu 30% mai mari fata de anul trecut
Peste 5000 de apartamente noi la Condominium Expo - 16 Octombrie 2009 Peste 5000 de apartamente noi la Condominium Expo - 16 Octombrie 2009
INS: Valoarea lucrarilor de constructii a urcat cu 32,2% in T1 INS: Valoarea lucrarilor de constructii a urcat cu 32,2% in T1

Vezi mai multe articole