Casele spaniole s-au ieftinit cu 20%

15 mai, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Sectorul imobiliar din Spania se confrunta cu o scadere brutala a activitatii, pe fondul crizei creditelor, afirma Pedro Perez Fernandez de la G14, asociatia celor mai importante grupuri de imobiliare din Spania. In primul trimestru al anului, numarul tranzactiilor a scazut cu 60%, iar preturile caselor s-au micsorat cu pana la 20%. In 2008, sectorul imobiliar spaniol ar putea desfiinta 250.000 locuri de munca, arata Reuters.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Tinerii raman tot fara casa. Reglementarile BNR ii ajuta doar pe bancheri Tinerii raman tot fara casa. Reglementarile BNR ii ajuta doar pe bancheri
Mai avem nevoie si de umbra (II): avantajele oferite de pergolele retractabile Mai avem nevoie si de umbra (II): avantajele oferite de pergolele retractabile
Bani multi pentru curent ieftin Bani multi pentru curent ieftin
Cutremurul imobiliar din SUA se propaga in Europa Cutremurul imobiliar din SUA se propaga in Europa
Investitiile imobiliare din Europa au crescut cu 15% - 16 iulie 2010 Investitiile imobiliare din Europa au crescut cu 15% - 16 iulie 2010
Bani pierduti la cadastru Bani pierduti la cadastru

Vezi mai multe articole