La Arbore a inceput reconstructia caselor

18 iulie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

In localitatea suceveana Arbore, grav afectata de inundatii, a inceput reconstructia caselor distruse de ape. Prefectul de Suceava, Orest Onofrei, a declarat, ieri, ca dintre cele 28 de gospodarii distruse complet vor fi refacute 21. Onofrei a explicat ca patru case distruse erau locuite de cate o persoana, acestea murind in urma inundatiilor, iar mostenitori ai acestora solicita refacerea locuintelor. Si o familie din Maramures care mosteneste o victima a inundatiilor din Arbore a cerut reconstructia gospodariei. Prefectul de Suceava a mai aratat ca pentru doua persoane in varsta, care au ramas fara case si nu au rude care sa le ajute, o firma din Bacau a cumparat cate o locuinta, la bloc, in Radauti si Suceava, iar pentru o familie sinistrata din Arbore, un deputat PSD a cumparat o casa in comuna
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

S-au scumpit gazele S-au scumpit gazele
Incepe CONSTRUCT - AMBIENT EXPO – o manifestare de top pentru domeniul constructiilor si amenajarilor interioare Incepe CONSTRUCT - AMBIENT EXPO – o manifestare de top pentru domeniul constructiilor si amenajarilor interioare
BIFE-SIM 2019 – o incursiune in fascinanta lume a mobilei! BIFE-SIM 2019 – o incursiune in fascinanta lume a mobilei!
Potrivit viitoarei legi pentru asigurarea obligatorie a locuintelor, Potrivit viitoarei legi pentru asigurarea obligatorie a locuintelor,
Recul usor pe piata imobiliara - 08 aprilie 2010 Recul usor pe piata imobiliara - 08 aprilie 2010
Henkel Romania investeste in educatie Henkel Romania investeste in educatie

Vezi mai multe articole