La Arbore a inceput reconstructia caselor

18 iulie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

In localitatea suceveana Arbore, grav afectata de inundatii, a inceput reconstructia caselor distruse de ape. Prefectul de Suceava, Orest Onofrei, a declarat, ieri, ca dintre cele 28 de gospodarii distruse complet vor fi refacute 21. Onofrei a explicat ca patru case distruse erau locuite de cate o persoana, acestea murind in urma inundatiilor, iar mostenitori ai acestora solicita refacerea locuintelor. Si o familie din Maramures care mosteneste o victima a inundatiilor din Arbore a cerut reconstructia gospodariei. Prefectul de Suceava a mai aratat ca pentru doua persoane in varsta, care au ramas fara case si nu au rude care sa le ajute, o firma din Bacau a cumparat cate o locuinta, la bloc, in Radauti si Suceava, iar pentru o familie sinistrata din Arbore, un deputat PSD a cumparat o casa in comuna
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Orice proprietar poate da asociatia in judecata Orice proprietar poate da asociatia in judecata
Administratorii de blocuri dispar cu banii locatarilor Administratorii de blocuri dispar cu banii locatarilor
constructori constructori
Semineul de 30.000 RON vine din Franta direct la Romexpo Semineul de 30.000 RON vine din Franta direct la Romexpo
Casele de vacanta, ieftiniri de pana la 70% Casele de vacanta, ieftiniri de pana la 70%
GIC extinde platforma logistica P3 prin achizitionarea portofoliului Maximus pentru suma de aproximativ 950 milioane euro GIC extinde platforma logistica P3 prin achizitionarea portofoliului Maximus pentru suma de aproximativ 950 milioane euro

Vezi mai multe articole