La Arbore a inceput reconstructia caselor

18 iulie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

In localitatea suceveana Arbore, grav afectata de inundatii, a inceput reconstructia caselor distruse de ape. Prefectul de Suceava, Orest Onofrei, a declarat, ieri, ca dintre cele 28 de gospodarii distruse complet vor fi refacute 21. Onofrei a explicat ca patru case distruse erau locuite de cate o persoana, acestea murind in urma inundatiilor, iar mostenitori ai acestora solicita refacerea locuintelor. Si o familie din Maramures care mosteneste o victima a inundatiilor din Arbore a cerut reconstructia gospodariei. Prefectul de Suceava a mai aratat ca pentru doua persoane in varsta, care au ramas fara case si nu au rude care sa le ajute, o firma din Bacau a cumparat cate o locuinta, la bloc, in Radauti si Suceava, iar pentru o familie sinistrata din Arbore, un deputat PSD a cumparat o casa in comuna
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Mobilitate conectata: Bosch transforma masina in asistent personal Mobilitate conectata: Bosch transforma masina in asistent personal
"Prima casa" la CEC a iesit mai scumpa decat creditul standard in lei - 08 Iulie 2009
Casa pentru doi dolari Casa pentru doi dolari
Peste 4.200 euro, costurile ascunse ale programului Peste 4.200 euro, costurile ascunse ale programului "Prima Casa" - 27 Iulie 2009
Factura la intretinere s-a dublat in decembrie 2007 fata de noiembrie Factura la intretinere s-a dublat in decembrie 2007 fata de noiembrie
Energii neconventionale, caldura ecologica, panouri si lampi solare Energii neconventionale, caldura ecologica, panouri si lampi solare

Vezi mai multe articole