La Arbore a inceput reconstructia caselor

18 iulie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

In localitatea suceveana Arbore, grav afectata de inundatii, a inceput reconstructia caselor distruse de ape. Prefectul de Suceava, Orest Onofrei, a declarat, ieri, ca dintre cele 28 de gospodarii distruse complet vor fi refacute 21. Onofrei a explicat ca patru case distruse erau locuite de cate o persoana, acestea murind in urma inundatiilor, iar mostenitori ai acestora solicita refacerea locuintelor. Si o familie din Maramures care mosteneste o victima a inundatiilor din Arbore a cerut reconstructia gospodariei. Prefectul de Suceava a mai aratat ca pentru doua persoane in varsta, care au ramas fara case si nu au rude care sa le ajute, o firma din Bacau a cumparat cate o locuinta, la bloc, in Radauti si Suceava, iar pentru o familie sinistrata din Arbore, un deputat PSD a cumparat o casa in comuna
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Angajatii primariei, \ Angajatii primariei, \"fidelizati\" cu locuinte ANL
Doar 10 credite in lei si 4 pentru constructii prin Prima casa Doar 10 credite in lei si 4 pentru constructii prin Prima casa
locuinte locuinte
"Prima Casa" nu opreste ieftinirea apartamentelor - 11 August 2009
SCHIMBARE RADICALA. Cum vor fi CALCULATE de anul viitor TAXELE si IMPOZITELE pentru case si masini SCHIMBARE RADICALA. Cum vor fi CALCULATE de anul viitor TAXELE si IMPOZITELE pentru case si masini
Bucurestiul isi scoate proiectele imobiliare la licitatie internationala Bucurestiul isi scoate proiectele imobiliare la licitatie internationala

Vezi mai multe articole