La Arbore a inceput reconstructia caselor

18 iulie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

In localitatea suceveana Arbore, grav afectata de inundatii, a inceput reconstructia caselor distruse de ape. Prefectul de Suceava, Orest Onofrei, a declarat, ieri, ca dintre cele 28 de gospodarii distruse complet vor fi refacute 21. Onofrei a explicat ca patru case distruse erau locuite de cate o persoana, acestea murind in urma inundatiilor, iar mostenitori ai acestora solicita refacerea locuintelor. Si o familie din Maramures care mosteneste o victima a inundatiilor din Arbore a cerut reconstructia gospodariei. Prefectul de Suceava a mai aratat ca pentru doua persoane in varsta, care au ramas fara case si nu au rude care sa le ajute, o firma din Bacau a cumparat cate o locuinta, la bloc, in Radauti si Suceava, iar pentru o familie sinistrata din Arbore, un deputat PSD a cumparat o casa in comuna
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Investitorii nu mai vor in nordul Capitalei Investitorii nu mai vor in nordul Capitalei
Romexpo 2025: Un Pilon al Solidarității Industriei Construcțiilor Romexpo 2025: Un Pilon al Solidarității Industriei Construcțiilor
De Sarbatori gatesti rapid alaturi de Tefal De Sarbatori gatesti rapid alaturi de Tefal
Potrivit viitoarei legi pentru asigurarea obligatorie a locuintelor, Potrivit viitoarei legi pentru asigurarea obligatorie a locuintelor,
Suedezii de la IKEA ne aduc mobila in casa Suedezii de la IKEA ne aduc mobila in casa
"Profetul" Gary Shilling vede apartamentele de inchiriat ca cea mai sigura investitie imobiliara

Vezi mai multe articole