Repartitoarele ne ieftinesc intretinerea - 02 Noiembrie 2009

02 noiembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Mihai Mereuta ne spune care sunt etapele in montarea repartitoarelor.

Daca nu v-ati montat inca repartitoare de caldura in apartamente, aceasta varianta trebuie luata in considerare inainte de venirea sezonului rece. Astfel, puteti controla caldura consumata, faceti economie la factura de intretinere si platiti consumul efectiv, fara a suporta eventualele pierderi de agent termic din bloc.

Etape in montarea repartitoarelor de costuri 

Se intocmeste tabelul cu proprietarii din imobil care sunt de acord cu montajul echipamentului de contorizare, cu un procent minim de 80% din cei bransati la instalatia de incalzire centralizata; Se incheie un contract intre...

[citeste in continuare]

 

 

 

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Chiriile scad la nivelul din 2006 - 14 Aprilie 2009 Chiriile scad la nivelul din 2006 - 14 Aprilie 2009
Casa inteligenta, vedeta targului de echipamente electrice si automatizari Casa inteligenta, vedeta targului de echipamente electrice si automatizari
Cum incearca dezvoltatorii imobiliari sa-si atraga clienti Cum incearca dezvoltatorii imobiliari sa-si atraga clienti
Preturile apartamentelor, in jocul cresterilor \ Preturile apartamentelor, in jocul cresterilor \"fara perdea\"
Locuinte de vacanta Locuinte de vacanta
Energia termica livrata de ELCEN in Capitala se scumpeste cu 10%, de luni Energia termica livrata de ELCEN in Capitala se scumpeste cu 10%, de luni

Vezi mai multe articole