Repartitoarele ne ieftinesc intretinerea - 02 Noiembrie 2009

02 noiembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Mihai Mereuta ne spune care sunt etapele in montarea repartitoarelor.

Daca nu v-ati montat inca repartitoare de caldura in apartamente, aceasta varianta trebuie luata in considerare inainte de venirea sezonului rece. Astfel, puteti controla caldura consumata, faceti economie la factura de intretinere si platiti consumul efectiv, fara a suporta eventualele pierderi de agent termic din bloc.

Etape in montarea repartitoarelor de costuri 

Se intocmeste tabelul cu proprietarii din imobil care sunt de acord cu montajul echipamentului de contorizare, cu un procent minim de 80% din cei bransati la instalatia de incalzire centralizata; Se incheie un contract intre...

[citeste in continuare]

 

 

 

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Credit pentru casa neconstruita Credit pentru casa neconstruita
Distribuitorii de gaze vor o noua majorare, de 10%, de la 1 octombrie Distribuitorii de gaze vor o noua majorare, de 10%, de la 1 octombrie
Implementare de succes, beneficiar fericit la concursul #ElisPavaje Implementare de succes, beneficiar fericit la concursul #ElisPavaje
NOUTATI LA BIFE-SIM 2013 NOUTATI LA BIFE-SIM 2013
Programele Rabla si Casa Verde ar putea fi blocate in 2012 din lipsa de bani la Administratia Fondului de Mediu Programele Rabla si Casa Verde ar putea fi blocate in 2012 din lipsa de bani la Administratia Fondului de Mediu
Scumpa harta a tarii Scumpa harta a tarii

Vezi mai multe articole