Repartitoarele ne ieftinesc intretinerea - 02 Noiembrie 2009

02 noiembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Mihai Mereuta ne spune care sunt etapele in montarea repartitoarelor.

Daca nu v-ati montat inca repartitoare de caldura in apartamente, aceasta varianta trebuie luata in considerare inainte de venirea sezonului rece. Astfel, puteti controla caldura consumata, faceti economie la factura de intretinere si platiti consumul efectiv, fara a suporta eventualele pierderi de agent termic din bloc.

Etape in montarea repartitoarelor de costuri 

Se intocmeste tabelul cu proprietarii din imobil care sunt de acord cu montajul echipamentului de contorizare, cu un procent minim de 80% din cei bransati la instalatia de incalzire centralizata; Se incheie un contract intre...

[citeste in continuare]

 

 

 

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Consolidari Consolidari
82% dintre scolile din Romania au nevoie urgenta de reparatii 82% dintre scolile din Romania au nevoie urgenta de reparatii
Apartamentele vechi, mai scumpe cu pana la 15% Apartamentele vechi, mai scumpe cu pana la 15%
Un apartament de lux in Bucuresti, mai scump decat la Bruxelles sau Atena Un apartament de lux in Bucuresti, mai scump decat la Bruxelles sau Atena
Bonus de Craciun: somaj ethnic - 09 Decembrie 2009 Bonus de Craciun: somaj ethnic - 09 Decembrie 2009
PROMOTIE tigla GERARD - 08 Septembrie 2009 PROMOTIE tigla GERARD - 08 Septembrie 2009

Vezi mai multe articole