Repartitoarele ne ieftinesc intretinerea - 02 Noiembrie 2009

02 noiembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Mihai Mereuta ne spune care sunt etapele in montarea repartitoarelor.

Daca nu v-ati montat inca repartitoare de caldura in apartamente, aceasta varianta trebuie luata in considerare inainte de venirea sezonului rece. Astfel, puteti controla caldura consumata, faceti economie la factura de intretinere si platiti consumul efectiv, fara a suporta eventualele pierderi de agent termic din bloc.

Etape in montarea repartitoarelor de costuri 

Se intocmeste tabelul cu proprietarii din imobil care sunt de acord cu montajul echipamentului de contorizare, cu un procent minim de 80% din cei bransati la instalatia de incalzire centralizata; Se incheie un contract intre...

[citeste in continuare]

 

 

 

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

BAB Bucuresti 2004 - 2004-11-25 BAB Bucuresti 2004 - 2004-11-25
Totul despre impozite Totul despre impozite
Cateva companii saudite vor sa construiasca cea mai inalta cladire din lume Cateva companii saudite vor sa construiasca cea mai inalta cladire din lume
Paseste cu incredere in scoala Paseste cu incredere in scoala
Locuintele se pot cumpara la bursa Locuintele se pot cumpara la bursa
Oferiti vanzatorilor de apartamente cu 15% mai putin - 30 Septembrie 2009 Oferiti vanzatorilor de apartamente cu 15% mai putin - 30 Septembrie 2009

Vezi mai multe articole