Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Targul de constructii, impartit in doua editii distincte Targul de constructii, impartit in doua editii distincte
Legea asigurarilor obligatorii, in noiembrie Legea asigurarilor obligatorii, in noiembrie
Synology lanseaza DiskStation Manager 6.2.2 Synology lanseaza DiskStation Manager 6.2.2
Apartamentele din Bucuresti s-au scumpit cu 27% in 2007 Apartamentele din Bucuresti s-au scumpit cu 27% in 2007
Romexpo 2025: Un Pilon al Solidarității Industriei Construcțiilor Romexpo 2025: Un Pilon al Solidarității Industriei Construcțiilor
Se ieftineste gazul Se ieftineste gazul

Vezi mai multe articole