Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
Sursa: Adevarul

Inspectoratul de Stat in Constructii a dat amenzi in T1 de 0,584 mil. lei, cu 26% mai putine decat anul trecut - 28 iunie 2010
Comentarii
Nu exista comentarii.