Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Romanii se viseaza producatori de energie eoliana. Transelectrica, sufocata de cereri ce depasesc de opt ori capacitatea de transport - 23 ianuarie 2010 Romanii se viseaza producatori de energie eoliana. Transelectrica, sufocata de cereri ce depasesc de opt ori capacitatea de transport - 23 ianuarie 2010
Pana astazi se pot declara veniturile din tranzactii imobiliare pentru primul semestru al anului 2008 Pana astazi se pot declara veniturile din tranzactii imobiliare pentru primul semestru al anului 2008
In cati ani ti-ai permite cel mai scump apartament din New York? In cati ani ti-ai permite cel mai scump apartament din New York?
Caravana "Inovatia Wienerberger mai aproape de tine" ajunge maine la Cluj! Caravana "Inovatia Wienerberger mai aproape de tine" ajunge maine la Cluj!
Ariston Thermo si ELCO au prezentant cele mai noi echipamente termice la editia din acest an a targului ISH Ariston Thermo si ELCO au prezentant cele mai noi echipamente termice la editia din acest an a targului ISH
Carrefour Romania inaugureaza cel mai nou hipermarket in centrul comercial ParkLake Carrefour Romania inaugureaza cel mai nou hipermarket in centrul comercial ParkLake

Vezi mai multe articole