Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Programul Programul "Prima Casa", si pentru locuinte nefinalizate - 19 Iunie 2009
BASF creeaza liniste totala la Muzeul Guggenheim BASF creeaza liniste totala la Muzeul Guggenheim
CAMEX Brasov 2009 isi deschide portile saptamana viitoare ! CAMEX Brasov 2009 isi deschide portile saptamana viitoare !
Ai un produs defect care trebuie reparat urgent? Iata cum poti evita deplasarile la service in plina pandemie! Ai un produs defect care trebuie reparat urgent? Iata cum poti evita deplasarile la service in plina pandemie!
Bani si pentru tinerii care au o garsoniera Bani si pentru tinerii care au o garsoniera
Solutii moderne pentru locuinte Solutii moderne pentru locuinte

Vezi mai multe articole