Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Proiectul CUSTOM-ME - Decoratiuni si obiecte de mobilier cu personalitate Proiectul CUSTOM-ME - Decoratiuni si obiecte de mobilier cu personalitate
Batrani lasati pe drumuri de functionari publici corupti Batrani lasati pe drumuri de functionari publici corupti
Vanati apartamentele de langa fabrici vechi! Vanati apartamentele de langa fabrici vechi!
Cum se face apartamentul mai mare fara a demola din pereti - 31 Octombrie 2009 Cum se face apartamentul mai mare fara a demola din pereti - 31 Octombrie 2009
Scaderea numarului de tranzactii anunta ieftinirea locuintelor Scaderea numarului de tranzactii anunta ieftinirea locuintelor
Ibiza House lanseaza un proiect imobiliar destinat tinerilor - 16 Iunie 2009 Ibiza House lanseaza un proiect imobiliar destinat tinerilor - 16 Iunie 2009

Vezi mai multe articole