Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Romania, cartierul de lux al UE Romania, cartierul de lux al UE
Black Friday la Miele: clientii isi aleg singuri reducerile Black Friday la Miele: clientii isi aleg singuri reducerile
ANL construieste 500 de locuinte in Suceava ANL construieste 500 de locuinte in Suceava
Spaniolii de la Avantia construiesc 110 locuinte in Titan - 24 Aprilie 2009 Spaniolii de la Avantia construiesc 110 locuinte in Titan - 24 Aprilie 2009
Amenda de pina la 100.000 de lei la demolarea ilegala a apartamentului Amenda de pina la 100.000 de lei la demolarea ilegala a apartamentului
Preturile locuintelor merg inainte, dar cu frana trasa Preturile locuintelor merg inainte, dar cu frana trasa

Vezi mai multe articole