Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Primaria Brasov ajuta tinerii Primaria Brasov ajuta tinerii
Ariston Thermo participa la ISH cu cele mai noi si inovative produse din portofoliu Ariston Thermo participa la ISH cu cele mai noi si inovative produse din portofoliu
Locuinte sociale pentru tineri si expropriati Locuinte sociale pentru tineri si expropriati
studenti studenti
asig asig
Actiunea de grantuire si probleme legate de regimul spatiilor comune Actiunea de grantuire si probleme legate de regimul spatiilor comune

Vezi mai multe articole