Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Bucurestiul prin ochii dezvoltatorilor rezidentiali Bucurestiul prin ochii dezvoltatorilor rezidentiali
55% dintre romanii care isi construiesc casa aleg singuri materialele 55% dintre romanii care isi construiesc casa aleg singuri materialele
Chirii Chirii
Piata imobiliara, dominata de apartamente mari si greu de vandut Piata imobiliara, dominata de apartamente mari si greu de vandut
In Bucuresti revine puternic locuinta colectiva In Bucuresti revine puternic locuinta colectiva
Crestere de 11,2 procente a exportului de mobila in primele 5 luni ale anului 2014 Crestere de 11,2 procente a exportului de mobila in primele 5 luni ale anului 2014

Vezi mai multe articole