Subventie de 20% pentru casele tinerilor

24 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Tinerii care isi construiesc prima locuinta vor primi din nou subventii de pana la 20% de la stat, a anuntat, ieri, ministrul delegat Laszlo Borbely. Prevederea va fi introdusa intr-un proiect de lege care va ajunge in trei saptamani pe masa guvernului. Noul ajutor financiar va fi acordat indiferent de modalitatea de construire - in regie proprie, prin ANL sau prin firme specializate.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Un consultant imobiliar bun castiga 10.000 de euro pe luna Un consultant imobiliar bun castiga 10.000 de euro pe luna
Soc la intretinere Soc la intretinere
proprietate proprietate
JYSK si Hope and Homes for Children lanseaza campania „Am nevoie de tine”, impreuna cu un videoclip caritabil JYSK si Hope and Homes for Children lanseaza campania „Am nevoie de tine”, impreuna cu un videoclip caritabil
Case noi de 3,29 miliarde euro Case noi de 3,29 miliarde euro
Bucuresti Mall se pregateste pentru toamna cu noi branduri in portofoliu Bucuresti Mall se pregateste pentru toamna cu noi branduri in portofoliu

Vezi mai multe articole