Trocul casa noua-casa veche plus diferenta n-a mers in Romania - 02 Noiembrie 2009

02 noiembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Buy back-ul imobiliar, prin care se poate achizitiona o locuinta noua oferind una veche la schimb, plus diferenta, a fost abandonat de putinii dezvoltatori care au apleat la acest sistem, dupa primele luni de incercare. Motivul principal sta in imposibilitatea de a valorifica imobilul vechi pe o piata inactiva, in care blocarea banilor inseamna moarte sigura.  Chiar daca o serie de jucatori din piata de real estate au vazut initial in aceasta metoda o posibilitate de stimulare a vanzarilor, ideea a fost abandonata pe drum odata cu accentuarea crizei si scaderea cererii de locuinte...

[citeste in continuare]

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Raiffeisen: credite imobiliare cu dobanda de 5,5% in primul an Raiffeisen: credite imobiliare cu dobanda de 5,5% in primul an
Leroy Merlin va deschide in luna mai un nou magazin, in Targoviste Leroy Merlin va deschide in luna mai un nou magazin, in Targoviste
Frig in apartamente Frig in apartamente
HORNBACH: Cum putem proteja casa de hoti cu ajutorul sistemelor inteligente HORNBACH: Cum putem proteja casa de hoti cu ajutorul sistemelor inteligente
Vanzarile Miele Romania au crescut cu peste 50% in 2016 Vanzarile Miele Romania au crescut cu peste 50% in 2016
Agentiile imobiliare pierd teren. Proprietarii si cumparatorii renunta la serviciile lor Agentiile imobiliare pierd teren. Proprietarii si cumparatorii renunta la serviciile lor

Vezi mai multe articole