Trocul casa noua-casa veche plus diferenta n-a mers in Romania - 02 Noiembrie 2009

02 noiembrie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Buy back-ul imobiliar, prin care se poate achizitiona o locuinta noua oferind una veche la schimb, plus diferenta, a fost abandonat de putinii dezvoltatori care au apleat la acest sistem, dupa primele luni de incercare. Motivul principal sta in imposibilitatea de a valorifica imobilul vechi pe o piata inactiva, in care blocarea banilor inseamna moarte sigura.  Chiar daca o serie de jucatori din piata de real estate au vazut initial in aceasta metoda o posibilitate de stimulare a vanzarilor, ideea a fost abandonata pe drum odata cu accentuarea crizei si scaderea cererii de locuinte...

[citeste in continuare]

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

463 de firme s-au inscris la INDAGRA 2019, iar 90% din suprafata expozitionala este ocupata 463 de firme s-au inscris la INDAGRA 2019, iar 90% din suprafata expozitionala este ocupata
Flanco are un nou Director de Marketing Flanco are un nou Director de Marketing
Congresul International Imobiliar Bucuresti Congresul International Imobiliar Bucuresti
IKEA x 3 in 2008 IKEA x 3 in 2008
Programe dedicate persoanelor cu venituri medii - la Targul Imobiliar PROJECT EXPO! - 28 Mai 2009 Programe dedicate persoanelor cu venituri medii - la Targul Imobiliar PROJECT EXPO! - 28 Mai 2009
11 noi proiecte lansate in ianuarie 11 noi proiecte lansate in ianuarie

Vezi mai multe articole