Vanzatorii de apartamente incep sa urce preturile - 30 Iunie 2009

30 iunie, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Preturile la apartamentele vechi din Capitala au inregistrat un declin de doar 1% in iunie fata de luna precedenta, dupa scaderi de peste 4-5% in fiecare luna din acest an, potrivit indexului imobiliar ZF.
 
Vanzatorii de apartamente cu preturi mai mici din Capitala, de sub 80.000 de euro, au inceput sa creasca preturile incepand cu iunie, ca urmare a cererii mai ridicate din partea celor care asteapta sa ia un credit prin programul „Prima Casa", care va debuta in iulie, sustin oficialii Guvernului.

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Brico Dépôt aniversează un an de succes pe piaţa de bricolaj din România cu deschiderea a şase noi depozite Brico Dépôt aniversează un an de succes pe piaţa de bricolaj din România cu deschiderea a şase noi depozite
Ce se poate face in situatia in care o parte din proprietate este ocupata abuziv Ce se poate face in situatia in care o parte din proprietate este ocupata abuziv
Costinesti Costinesti
Case controlate prin computer Case controlate prin computer
Iti doresti ca obiectul de design de care te-ai indragostit sa dureze cat mai mult? Iti doresti ca obiectul de design de care te-ai indragostit sa dureze cat mai mult?
Preturile finale ale locuintelor au scazut cu pana la 40% comparative cu dec. 2007 Preturile finale ale locuintelor au scazut cu pana la 40% comparative cu dec. 2007

Vezi mai multe articole