Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Investitorii nu mai vor in nordul Capitalei Investitorii nu mai vor in nordul Capitalei
Fenomen: cladiri-pericol public, din cauza reamenajarii interioarelor - 11 Iunie 2009 Fenomen: cladiri-pericol public, din cauza reamenajarii interioarelor - 11 Iunie 2009
Investitii imobiliare in Ungaria si Bulgaria - o oportunitate pentru romani Investitii imobiliare in Ungaria si Bulgaria - o oportunitate pentru romani
BIFE-SIM 2018, spectacol de forme, tendinte si idei! BIFE-SIM 2018, spectacol de forme, tendinte si idei!
Duplex imobiliar Duplex imobiliar
"Prima Casa" nu opreste ieftinirea apartamentelor - 11 August 2009

Vezi mai multe articole