Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cum se pastreaza corect hainele? Cum se pastreaza corect hainele?
Cum se poate vinde repede un apartament vechi? Cum se poate vinde repede un apartament vechi?
Numarul tranzactiilor imobiliare, mai mic cu 20,8% in octombrie 2008 - 16 DECEMBRIE 2008 Numarul tranzactiilor imobiliare, mai mic cu 20,8% in octombrie 2008 - 16 DECEMBRIE 2008
Mansarde si Acoperisuri la Construct Expo 2012 Mansarde si Acoperisuri la Construct Expo 2012
In Bucuresti revine puternic locuinta colectiva In Bucuresti revine puternic locuinta colectiva
BCR a dat credite de 300 mil. euro prin BCR a dat credite de 300 mil. euro prin "Prima casa" 4, adica jumatate din plafon

Vezi mai multe articole