Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Clujenii au mai mult spatiu pentru shopping decat bucurestenii - 22 Aprilie 2009 Clujenii au mai mult spatiu pentru shopping decat bucurestenii - 22 Aprilie 2009
Titlul de proprietate, oferit pe principiul «primul venit, primul servit» Titlul de proprietate, oferit pe principiul «primul venit, primul servit»
BIFE-SIM – Spectacolul de forme si idei din 2014! BIFE-SIM – Spectacolul de forme si idei din 2014!
Cat se mai dezumfla bula imobiliara Cat se mai dezumfla bula imobiliara
Cum arata sectorul imobiliar in 2019 si in viitor? Cum arata sectorul imobiliar in 2019 si in viitor?
Reactii De dragul democratiei, si-au aprobat vanzarea terenurilor in rate Reactii De dragul democratiei, si-au aprobat vanzarea terenurilor in rate

Vezi mai multe articole