Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Numarul apartamentelor construite, dar si pretul lor vor creste si in 2008 la Cluj Numarul apartamentelor construite, dar si pretul lor vor creste si in 2008 la Cluj
Targul PROJECT EXPO: Imobiliare aduce in prim plan Targul PROJECT EXPO: Imobiliare aduce in prim plan "casa verde" - 13 Februarie 2009
Saint-Gobain Romania lanseaza trei noi produse pentru cresterea eficientei energetice a cladirilor: Saint-Gobain Romania lanseaza trei noi produse pentru cresterea eficientei energetice a cladirilor:
Hormann prezinta gama de produse populare si cele mai noi solutii pentru segmentul industrial - 08 Mai 2009 Hormann prezinta gama de produse populare si cele mai noi solutii pentru segmentul industrial - 08 Mai 2009
Agentiile imobiliare se reprofileaza - 31 Martie 2009 Agentiile imobiliare se reprofileaza - 31 Martie 2009
Cum s-au reabilitat termic cehii, pe banii lor Cum s-au reabilitat termic cehii, pe banii lor

Vezi mai multe articole