Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Locuintele noi, mai ieftine Locuintele noi, mai ieftine
Fondul de garantare aproba zilnic 96 de dosare pentru Fondul de garantare aproba zilnic 96 de dosare pentru "Prima casa" - 19 martie 2010
La șase luni de la deschiderea magazinului din Târgoviște, Leroy Merlin anunță că atrage cu 15% mai mulți clienți în fiecare lună La șase luni de la deschiderea magazinului din Târgoviște, Leroy Merlin anunță că atrage cu 15% mai mulți clienți în fiecare lună
Credite ipotecare in lei cu dobanda de 8,5% Credite ipotecare in lei cu dobanda de 8,5%
Tranzactiile imobiliare inregistrate de CNP Bucuresti au scazut cu 39% in S1 - 19 August 2009 Tranzactiile imobiliare inregistrate de CNP Bucuresti au scazut cu 39% in S1 - 19 August 2009
Foloseste corect repartitorul! Foloseste corect repartitorul!

Vezi mai multe articole