Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Bancile nu mai accepta ca garantie proprietatile imobiliare - 04 Februarie 2009 Bancile nu mai accepta ca garantie proprietatile imobiliare - 04 Februarie 2009
Taxe duble pe casa si teren Taxe duble pe casa si teren
Pentru a depasi socul interzicerii subventiei la caldura, Pentru a depasi socul interzicerii subventiei la caldura,
Mansardarea reduce cu pana la jumatate cheltuielile la intretinere Mansardarea reduce cu pana la jumatate cheltuielile la intretinere
Somfy s-a alaturat initiativei Global Shading Day pentru a promova racirea pasiva a locuintelor Somfy s-a alaturat initiativei Global Shading Day pentru a promova racirea pasiva a locuintelor
Casa Verde demareaza de la 1 iulie. Firmele de-abia asteapta - 28 iunie 2010 Casa Verde demareaza de la 1 iulie. Firmele de-abia asteapta - 28 iunie 2010

Vezi mai multe articole