Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Se scumpesc terenurile Se scumpesc terenurile
2008, anul exploziei imobiliare 2008, anul exploziei imobiliare
Alege cuptorul potrivit pentru bucataria ta impreuna cu specialistii Electrolux Alege cuptorul potrivit pentru bucataria ta impreuna cu specialistii Electrolux
Impozit de 2% pe tranzactiile imobiliare si de 3% pe cladirile firmelor, de la 1 ianuarie Impozit de 2% pe tranzactiile imobiliare si de 3% pe cladirile firmelor, de la 1 ianuarie
Lux, eleganta si exclusivism la Targul PROJECT EXPO: Imobiliare - 20 Februarie 2009 Lux, eleganta si exclusivism la Targul PROJECT EXPO: Imobiliare - 20 Februarie 2009
Cumparatorii, descoperiti in caz de faliment al constructorului Cumparatorii, descoperiti in caz de faliment al constructorului

Vezi mai multe articole