Factura la intretinere va creste din luna martie, deoarece bucurestenii vor plati si apa calda evacuata in sistemul public de canalizare

20 februarie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

De luna viitoare, bucurestenii vor plati facturi mai mari la apa calda si, implicit, la intretinere, deoarece Apa Nova va percepe un tarif pentru apa calda evacuata in sistemul de canalizare. Decizia a fost anuntata de primarul general, Adriean Videanu, care a mai precizat ca municipalitatea discuta cu societatea de apa-canal posibilitatea stergerii datoriilor RADET, in valoare de peste 11 milioane euro, inregistrate la Apa Nova, in ultimii cinci ani, pentru neplata canalizarii. Prin introducerea acestei taxe, societatea de apa-canal va recupera sumele datorate de RADET tot de la bucuresteni.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Inchiderea balconului, numai cu autorizatie Inchiderea balconului, numai cu autorizatie
Bosch deschide noul an scolar in sistemul de invatamant dual Bosch deschide noul an scolar in sistemul de invatamant dual
Epson anunta cea mai mare gama de videoproiectoare home cinema si pentru birou Epson anunta cea mai mare gama de videoproiectoare home cinema si pentru birou
Veranda Mall și-a deschis porțile Veranda Mall și-a deschis porțile
Mihai Leu si Piotr Cinski jurizeaza cel mai mare concurs de colantari auto din Romania Mihai Leu si Piotr Cinski jurizeaza cel mai mare concurs de colantari auto din Romania
Materialele de constructii, in fierbere Materialele de constructii, in fierbere

Vezi mai multe articole