Locuintele ANL, cumparate de tineri

04 septembrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Peste 2.400 de tineri ar putea sa cumpere locuintele construite din fondurile Agentiei Nationale a Locuintelor, in care locuiesc in chirie. „Anul acesta, dupa calculele noastre, sunt circa 2.400 de familii care ar putea sa cumpere. Din sondajele pe care le-am facut in vreo trei orase, circa 75-85% ar putea cumpara locuintele, adica 1.600-1.700 de persoane, ceea ce ar insemna 50 de milioane de euro in buget", a declarat ministrul Lucrarilor Publice, Dezvoltarii si Locuintelor, Laszlo Borbely.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Asigurarea obligatorie a locuintei se amana pana la 15 iulie Asigurarea obligatorie a locuintei se amana pana la 15 iulie
Darian: Apartamentele s-ar putea ieftini cu pana la 50% in 2009 - 19 Februarie 2009 Darian: Apartamentele s-ar putea ieftini cu pana la 50% in 2009 - 19 Februarie 2009
Pizza Sbarro in stil newyorkez, din 14 octombrie, la Bucuresti Mall Pizza Sbarro in stil newyorkez, din 14 octombrie, la Bucuresti Mall
Ceresit si Kiss FM iti dau bani de vacanta! Ceresit si Kiss FM iti dau bani de vacanta!
Duel turco-spaniol la marginea Capitalei Duel turco-spaniol la marginea Capitalei
Evaluarea terenului incepe de la 200 de euro Evaluarea terenului incepe de la 200 de euro

Vezi mai multe articole