Locuintele ANL, cumparate de tineri

04 septembrie, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Peste 2.400 de tineri ar putea sa cumpere locuintele construite din fondurile Agentiei Nationale a Locuintelor, in care locuiesc in chirie. „Anul acesta, dupa calculele noastre, sunt circa 2.400 de familii care ar putea sa cumpere. Din sondajele pe care le-am facut in vreo trei orase, circa 75-85% ar putea cumpara locuintele, adica 1.600-1.700 de persoane, ceea ce ar insemna 50 de milioane de euro in buget", a declarat ministrul Lucrarilor Publice, Dezvoltarii si Locuintelor, Laszlo Borbely.
 
Sursa: Adevarul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Stagnarea vanzarilor de locuinte urca ofertele pentru imobile de inchiriat cu 45% Stagnarea vanzarilor de locuinte urca ofertele pentru imobile de inchiriat cu 45%
HORNBACH sustine educatia alternativa a copiilor cu noi ateliere creative HORNBACH sustine educatia alternativa a copiilor cu noi ateliere creative
RE/MAX isi extinde reteaua pe piata din Piatra Neamt si ajunge la 20 de birouri in Romania RE/MAX isi extinde reteaua pe piata din Piatra Neamt si ajunge la 20 de birouri in Romania
Cele mai neobisnuite cinci case in care poti sa traiesti Cele mai neobisnuite cinci case in care poti sa traiesti
CAMEX Brasov 2009 isi deschide portile saptamana viitoare ! CAMEX Brasov 2009 isi deschide portile saptamana viitoare !
Anul 2011 debuteaza cu cresteri de preturi de pana la 2,5% la apartamentele din marile orase- studiu Anul 2011 debuteaza cu cresteri de preturi de pana la 2,5% la apartamentele din marile orase- studiu

Vezi mai multe articole