Lucrari neautorizate, sanctionate cu amenda

11 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii sector 6 au amendat cu 8.000 RON cativa proprietari de apartamente din strazile Drumul Taberei, Raul Doamnei, Aleea Istru, Vasile Burla si Dobroieni pentru extinderi in locuinte si imprejmuiri ilegale fara autorizatie. Potivit Legii 52/2006, amenda poate ajunge la 100.000 RON.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cazacu: «Peste 40% din imobilele centrului istoric al Capitalei sunt in litigiu» Cazacu: «Peste 40% din imobilele centrului istoric al Capitalei sunt in litigiu»
GIC extinde platforma logistica P3 prin achizitionarea portofoliului Maximus pentru suma de aproximativ 950 milioane euro GIC extinde platforma logistica P3 prin achizitionarea portofoliului Maximus pentru suma de aproximativ 950 milioane euro
Decathlon inaugureaza primul magazin din Focsani Decathlon inaugureaza primul magazin din Focsani
În mai puțin de 1 an de la lansarea pe piața locală, Soluția digitală PlanRadar este utilizată pe 1.000 de șantiere în România În mai puțin de 1 an de la lansarea pe piața locală, Soluția digitală PlanRadar este utilizată pe 1.000 de șantiere în România
birouri birouri
O casa in Germania costa cat un loc de parcare in Capitala O casa in Germania costa cat un loc de parcare in Capitala

Vezi mai multe articole