Lucrari neautorizate, sanctionate cu amenda

11 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii sector 6 au amendat cu 8.000 RON cativa proprietari de apartamente din strazile Drumul Taberei, Raul Doamnei, Aleea Istru, Vasile Burla si Dobroieni pentru extinderi in locuinte si imprejmuiri ilegale fara autorizatie. Potivit Legii 52/2006, amenda poate ajunge la 100.000 RON.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

La Arbore a inceput reconstructia caselor La Arbore a inceput reconstructia caselor
Paseste cu incredere in scoala Paseste cu incredere in scoala
Se ieftineste vizibil creditul de casa in lei - 18 Mai 2009 Se ieftineste vizibil creditul de casa in lei - 18 Mai 2009
APIPL organizeaza seminarii specializate in montarea de pardoseli - 11 Noiembrie 2009 APIPL organizeaza seminarii specializate in montarea de pardoseli - 11 Noiembrie 2009
Locuintele din Bucuresti se ieftinesc, cele din Cluj-Napoca se scumpesc - 30 august 2010 Locuintele din Bucuresti se ieftinesc, cele din Cluj-Napoca se scumpesc - 30 august 2010
La presiunea populatiei, Islanda ar putea obliga bancile sa La presiunea populatiei, Islanda ar putea obliga bancile sa "ierte" credite ipotecare de 1,5 mld. Euro - 08 octombrie 2010

Vezi mai multe articole