Lucrari neautorizate, sanctionate cu amenda

11 aprilie, 2006

comenteaza trimite unui prieten printeaza

 
Inspectorii Serviciului Disciplina in Constructii sector 6 au amendat cu 8.000 RON cativa proprietari de apartamente din strazile Drumul Taberei, Raul Doamnei, Aleea Istru, Vasile Burla si Dobroieni pentru extinderi in locuinte si imprejmuiri ilegale fara autorizatie. Potivit Legii 52/2006, amenda poate ajunge la 100.000 RON.
 
Sursa: Gardianul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Doi elevi din Brașov au inventat un sistem ieftin de izolare fonică Doi elevi din Brașov au inventat un sistem ieftin de izolare fonică
Primele blocuri de stat construite dupa 1989! Primele blocuri de stat construite dupa 1989!
8 – 11 septembrie, Romexpo  - Maratonul inovatiei, informatiei si tehnologiei 8 – 11 septembrie, Romexpo - Maratonul inovatiei, informatiei si tehnologiei
Grupul TeraPlast doneaza 85.000 de lei spitalelor din Bistrita si Baicoi pentru a sustine eforturile locale de prevenire a raspandirii COVID-19 Grupul TeraPlast doneaza 85.000 de lei spitalelor din Bistrita si Baicoi pentru a sustine eforturile locale de prevenire a raspandirii COVID-19
Amenda de pina la 100.000 de lei la demolarea ilegala a apartamentului Amenda de pina la 100.000 de lei la demolarea ilegala a apartamentului
Cum iti cumperi teren in rate, de la proprietar, fara dobanda - 22 Iulie 2009 Cum iti cumperi teren in rate, de la proprietar, fara dobanda - 22 Iulie 2009

Vezi mai multe articole