Adunarea Generala poate stabili aplicarea de penalizari la intarzierea platii fondului de rulment
29 ianuarie, 2007
De cativa ani, sunt pur si simplu terorizat prin actele de neglijenta ale vecinei de la etajul superior, inundatiile producandu-se fara ca cineva sa intervina insa pentru stoparea acestor actiuni. Am actionat-o deja de cinci ori pana acum in justitie. Mi s-a dat castig de cauza de tot atatea ori, dar fara ca impricinata sa imi repare stricaciunile. Sunt un om de 81 de ani, bolnav si neajutorat. Sa nu se gaseasca o solutie pentru a-mi recapata linistea? Dumitru Florea, Bucuresti Situatia descrisa se constituie intr-un blam fara echivoc la adresa comitetului executiv si a asociatiei in general, cu atat mai mult cu cat nu-i afectat numai spatiul de locuit, ci si intreaga constructie. Tocmai de aceea consideram ca s-ar impune o interventie pe masura organului statului, atat pentru distrugerea…
mai mult >