Preturile apartamentelor au inregistrat prima scadere din ultimii trei ani

28 mai, 2008

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Pretul apartamentelor din Bucuresti a inregistrat o scadere in luna februarie, dupa ce in ultimii trei ani a urcat neintrerupt, luna de luna, potrivit Colliers.
 
"Pretul mediu al apartamentelor din Bucuresti a crescut din ianuarie 2005 si pana acum cu 184%. Pretul mediu era, la 1 ianuarie 2005, de 509 euro metrul patrat, iar la 1 mai 2008, un apartament costa, in medie, 1.888 de euro metrul patrat", a declarat, miercuri, intr-o conferinta de presa, Bogdan Georgescu, directorul general al agentiei imobiliare.
 
Citeste mai multe despre evolutia preturilor apartamentelor in luna februarie pe mediafax.ro
 
Sursa: Gandul

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Cartierul de lux din Pipera, scos la mezat Cartierul de lux din Pipera, scos la mezat
Casa de criza: 400 euro/mp, gata in opt saptamani - 26 Iunie 2009 Casa de criza: 400 euro/mp, gata in opt saptamani - 26 Iunie 2009
Constructorul e obligat sa remedieze deficientele Constructorul e obligat sa remedieze deficientele
Dupa aderare, in constructii s-au facut cele mai multe angajari Dupa aderare, in constructii s-au facut cele mai multe angajari
Expertizarea imobilelor cu risc seismic, obligatorie pentru proprietari Expertizarea imobilelor cu risc seismic, obligatorie pentru proprietari
Solutiile OARB pentru dezvoltarea Capitalei Solutiile OARB pentru dezvoltarea Capitalei

Vezi mai multe articole