"Prima Casa" declanseaza isteria scumpirilor - 03 August 2009

03 august, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Desi s-au dat doar cateva zeci de credite, unii proprietari au “umflat” preturilesi cu 35%
Din mai si pana in prezent pretul mediu al apartamentelor a crescut cu circa 4%
Vanzatorii de locuinte din Bucuresti au inceput sa creasca, din luna mai, preturile, dupa ce au remarcat intensificarea interesului potentialilor cumparatori ca urmare a introducerii programului "Prima casa", majorarile fiind, in unele cazuri, de peste 35%, se arata intr-un comunicat imopedia.ro. "Vanzatorii de apartamente din Bucuresti maresc preturile din anunturi, pe zi ce trece, incurajati de numeroasele telefoane primite de la potentialii beneficiari cu «Prima Casa». Conform bazei noastre de date Imopedia.ro, din mai si pana acum pretul mediu al apartamentelor din Bucuresti a crescut cu 4%. In zona de sud preturile au...

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Stiai ca bacteriile raman pe haine chiar si dupa spalare? Stiai ca bacteriile raman pe haine chiar si dupa spalare?
Statul da bani pentru a ne incalzi la iarna Statul da bani pentru a ne incalzi la iarna
Cumparatorii de apartamente noi amanati la nesfarsit au iesit in strada - 28 Iulie 2009 Cumparatorii de apartamente noi amanati la nesfarsit au iesit in strada - 28 Iulie 2009
Cum puteti preveni declansarea incendiilor Cum puteti preveni declansarea incendiilor
Respira in casa aer de salina! Respira in casa aer de salina!
chirii chirii

Vezi mai multe articole