"Prima Casa" declanseaza isteria scumpirilor - 03 August 2009

03 august, 2009

comenteaza trimite unui prieten printeaza

Desi s-au dat doar cateva zeci de credite, unii proprietari au “umflat” preturilesi cu 35%
Din mai si pana in prezent pretul mediu al apartamentelor a crescut cu circa 4%
Vanzatorii de locuinte din Bucuresti au inceput sa creasca, din luna mai, preturile, dupa ce au remarcat intensificarea interesului potentialilor cumparatori ca urmare a introducerii programului "Prima casa", majorarile fiind, in unele cazuri, de peste 35%, se arata intr-un comunicat imopedia.ro. "Vanzatorii de apartamente din Bucuresti maresc preturile din anunturi, pe zi ce trece, incurajati de numeroasele telefoane primite de la potentialii beneficiari cu «Prima Casa». Conform bazei noastre de date Imopedia.ro, din mai si pana acum pretul mediu al apartamentelor din Bucuresti a crescut cu 4%. In zona de sud preturile au...

Adauga un comentariu


Comentarii

Nu exista comentarii.

Alte articole

Castigurile din investitii imobiliare pot creste cu 9% Castigurile din investitii imobiliare pot creste cu 9%
Tepe «meseriase». Constructorii isi insala clientii care isi ridica sau renoveaza o casa Tepe «meseriase». Constructorii isi insala clientii care isi ridica sau renoveaza o casa
Imobiliare: se asteapta scaderea chiriilor si valorii activelor in trimestrul trei Imobiliare: se asteapta scaderea chiriilor si valorii activelor in trimestrul trei
Un apartament de lux in Bucuresti, mai scump decat la Bruxelles sau Atena Un apartament de lux in Bucuresti, mai scump decat la Bruxelles sau Atena
Noua gama urbana de electrocasnice de la Franke Noua gama urbana de electrocasnice de la Franke
Vanzarile de gips-carton, in crestere Vanzarile de gips-carton, in crestere

Vezi mai multe articole